Pracując jako trener personalny w Warszawie (Bemowo, Bielany, Łomianki) często spotykam się z tym pytaniem.

Trener personalny to dobry wybór?

Lepiej ćwiczyć samemu czy skorzystać z pomocy trenera personalnego? Może na początek wyjaśnijmy jakie osoby w pierwszej kolejności powinny podjąć współprace z trenerem osobistym:

 • Początkująceto trener osobisty w Warszawie powie Ci jak ćwiczyć!
  Jeśli nigdy nie byłeś na siłowni, chcesz zacząć ćwiczyć, a siłownia, trening siłowy, ciężary czy nawet włączenie bieżni to dla Ciebie „czarna magia”, to z pewnością swoje pierwsze kroki powinieneś skierować do trenera personalnego.
 • Otyłedzięki trenerowi osobistemu unikniesz kontuzji
  Jeśli jesteś osobą otyłą, chcesz z zmienić swoja sylwetkę oraz poprawić kondycje przy pomocy treningów personalnych to niezwłocznie skontaktuj się z trenerem osobistym.
 • Zaawansowani zawodnicy szukający nowych bodźców
  Jeśli trenujesz już latami, poczułeś stagnacje, nie masz pomysłu jak dalej powinny wyglądać Twoje zajęcia, to treningi personalne z doświadczonym trenerem osobistym i jego świeże spojrzenie na Twoje przygotowanie fizycznie oraz żywienie będzie strzałem w dziesiątkę.
 • Szukające motywacji
  Masz cel i plan by go osiągnąć ale brak Ci motywacji? Potrzebujesz dodatkowego impulsu by wyjść z domu na trening? Potrzebujesz osoby z którą umówisz się, która Cie przypilnuje i zmotywuje? Trening personalny z trenerem osobistym będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
 • Potrzebujące szybkich efektów
  Niedługo masz ślub na którym chcesz pięknie wyglądać? Zbliżają się wakacje podczas których chcesz prezentować się efektownie na plaży? Nie masz już czasu a efektów brak? Trening personalny znacznie przyspieszy czas do wymarzonej sylwetki.
 • Powracające po kontuzji
  Jesteś po kontuzji i chcesz wrócić do sportu bezpiecznie pod okiem doświadczonej osoby? Równocześnie chcesz wzmocnić słabsze mięśnie? Współpraca z trenerem personalnym będzie także dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.
 • Sportowcy potrzebujący dodatkowego treningu
  Trenujesz zawodowo sport? Przygotowujesz się do zawodów? Wymagasz treningu siłowego lub wzmocnienia? Musisz nabrać siły, masy mięśniowej? Trener personalny będzie strzałem w dziesiątkę.
 • Seniorzy
  Jesteś po 65 roku życia i chcesz dalej czuć się młodo? Chcesz zmienić nawyki żywieniowe i wzmocnić organizm? Trening personalny z trenerem osobistym na pewno jest dla Ciebie.
 • Przygotowujące się do testów sprawnościowych
  Przed Tobą testy sprawnościowe przed przyjęciem do upragnionej pracy? Na uczelni czeka Cie egzamin i chcesz się do niego dobrze przygotować? Trening personalny na pewno pomoże Ci zdać ten test.

Trener personalny czy to dobry wybór. Czym jest trening personalny?

Znakomita większość siłowni na terenie Warszawy posiada w swojej ofercie trening personalny, pora wyjaśnić na czym polega. Jest to nic innego jak ścisła współpraca pomiędzy trenerem osobistym, a podopiecznym. Dobry trening personalny charakteryzuje się :

 • wyłącznością na linii trener – podopieczny
  Trening personalny odbywa się zazwyczaj na płaszczyźnie trener osobisty – podopieczny. Nie w większej grupie. Dzięki temu trener osobisty jest skupiony tylko i wyłącznie na podopiecznym. Kontroluje technikę wykonywania ćwiczeń, postawę, motywuje oraz dba o bezpieczeństwo.
 • wyborem czasu – kiedy odbędzie się trening personalny?
  Pora odbywania treningu personalnego zależy w dużej mierze od podopiecznego, i jego możliwości czasowych. Nie jest uzależniony od grafiku klubu fitness.
 • dostępnością dla wszystkich
  Trening personalny jest dla każdego zarówno dla osób zaawansowanych, jak i tych które dopiero rozpoczynają przygodę z siłownią.
 • indywidualnym podejściem
  Intensywność treningu personalnego jest „skrojona na miarę ” podopiecznego, jego celu i możliwości. W odróżnieniu do zajęć grupowych gdzie intensywność jest dobrana pod grupę osób.
 • wyborem miejsca
  Trening personalny nie musi odbywać się na siłowni. Jeśli jest taka potrzeba trener może zorganizować trening personalny na zewnątrz bądź w domu podopiecznego. Moja oferta również obejmuje treningi personalne w domu na terenie miasta stołecznego Warszawa.
 • prowadzeniem żywieniowym
  Trener osobisty prócz prowadzenia z podopiecznym treningów personalnych pomaga mu także w kwestiach żywieniowych. Doradza z jakich produktów korzystać i w jakich ilościach a z jakich zrezygnować. Zobacz, moje przepisy: owsiane ciastkaowsiane racuchynadziewane papryczki.
 • dostępnością
  W odróżnieniu do instruktora zajęć grupowych który jest dostępny tylko podczas zajęć, trener personalny jest do dyspozycji podopiecznego cały czas. W każdej chwili można się z nim skontaktować i poradzić.
 • monitorowaniem postępów
  Dobry trener personalny monitoruje postępy podopiecznego. Sprawdza czy dany plan treningowy przynosi efekty i reaguje na bieżąco jeśli jest taka potrzeba.
trener personalny warszawa bielany

Trener personalny czy to dobry wybór. Podsumowanie

Sami widzimy jakie zalety niesie ze sobą trening personalny. Jedną z wielu ale chyba największą jest fakt indywidualnego podejścia do podopiecznego w kwestii treningu jak i żywienia. Trening personalny to także bezpieczeństwo oraz zastrzyk dodatkowej motywacji której często bardzo nam brakuje. Wniosek jest jeden – trener personalny to jest bardzo dobry wybór.

Treningi personalne prowadzę w swoim studiu, gdzie w spokoju i bez obecności osób trzecich możemy razem pokonywać słabości.

Nie wiesz jak wygląda pierwszy trening personalny? Koniecznie Sprawdź.
Jeśli to właśnie ze mną chcesz zmieniać swoją sylwetkę zapraszam do kontaktu.
W wolnej chwili wejdź na mojego instagrama, znajdziesz tam wiele ciekawostek na temat treningu czy żywienia.

Treningi personalne na terenie Warszawy odbywają się:

 • Łomianki
 • Młociny
 • Warszawa Żoliborz
 • Chomiczówka

Twój trener personalny Michał.