Wiele osób szukając trenera personalnego zastanawia się co wybrać trener czy trenerka personalna Warszawa? Znalezienie trenera choć z pierwszej chwili wydaje się łatwe to jednak takie nie jest. Trener personalny czy trenerka personalna to osoba, której powierzamy swoje zdrowie tak więc nie może być to osoba wybierania pod wpływem chwili. Trener personalny czy trenerka personalna w mieście Warszawa? Wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę takie hasło: „Trener personalny czy trenerka personalna Warszawa?”. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i zależna od tego, czego potrzebujesz. Zacznijmy od pierwszej kwestii: gdzie znaleźć trenera lub trenerkę personalną w Warszawie?

Trener personalny czy trenerka personalna Warszawa. Gdzie można znaleźć trenera personalnego?

Zanim pomożemy Ci odpowiedzieć na pytanie: „trener czy trenerka personalna Warszawa?” podpowiemy Ci, gdzie i w jakich miejscach możemy znaleźć trenera personalnego.

 • Siłownia tu znajdziesz trenera i trenerkę personalną 🙂
  Jeden z najpewniejszych sposobów znalezienia trenera personalnego. Siłownia to miejsce, gdzie pracuje nie jeden trener personalny i trenerka personalna. Praktycznie każda siłownia na terenie miasta Warszawa świadczy usługę treningów personalnych z trenerem osobistym. Zaletą takiego sposobu jest fakt, że większość siłowni zatrudnia osoby wykształcone i doświadczone w pracy na stanowisku trenera.
 • Portale sprzedażowe typu OLX , Gumtree
  Ten sposób na znalezienie trenera personalnego bądź trenerki personalnej jest chyba najbardziej ryzykowny. Dlaczego? Praktycznie każdy może zamieścić ogłoszenie na portalach sprzedażowych. Nie istnieje tam jakakolwiek weryfikacja wiedzy i umiejętności danej osoby. Jedynym sposobem oceny danego trenera personalnego może być jego strona www, o ile taką posiada.
 • Social media – dobre miejsce na wybór trener personalny czy trenerka personalna Warszawa
  Portale społecznościowe typu instagram bądź Facebook pełne są trenerów personalnych, motywatorów, dietetyków. Najważniejszą kwestią tam jest liczba „lajków” i osób obserwujących, ale te liczby nie przekładają się na wiedzę, podejście i zaangażowanie trenera. Nie każdy trener personalny bądź trenerka personalna posiada konta na portalach społecznościowych. Wadą szukania trenera osobistego w takim miejscu jest fakt, że znakomita większość z nich nie prowadzi treningów personalnych, a jedynie tak zwane „prowadzenie online”. Jeśli jesteś osobą zaawansowaną potrzebujesz tylko nowego planu treningowego, nowego świeżego spojrzenia na trening to nie jest to zły pomysł, lecz gdy zaczynasz przygodę z siłownią i nie znasz techniki ćwiczeń, podstaw treningu – zdecydowanie odradzam.
 • Wyszukiwarka Google.
  Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę google frazę „trener personalny Warszawa” bądź „trenerka personalna Warszawa” i przekonamy się jakie strony internetowe posiadają poszczególni trenerzy personalni. Sieć to bardzo dobre miejsce na znalezienie trenera personalnego. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – trener personalny bądź trenerka personalna dzieli się wiedzą, po to żeby jego podopieczni osiągali lepsze wyniki. Jeżeli trener personalny lub trenerka personalna jest w sieci to powinna dzielić się wiedzą np. na blogu, pisząc artykuły branżowe. Mój przykład jest tego dowodem – chcę być z moimi podopiecznymi w kontakcie i nie mam problemu z tym, żeby podzielić się z nimi wiedzą – nic nie ukrywam, a moja wiedza jest dla Was.
 • Poczta pantoflowa czyli rekomendacja znajomych
  Jeden z najpewniejszych sposobów na znalezienie trenera personalnego czy też trenerki personalnej. Rekomendacja znajomego to znacznie mniejsze ryzyko złego wyboru. Choć proponuje też wcześniej spytać o atrybuty danego kandydata na trenera personalnego. Bądź też popatrzeć z boku jak prowadzi treningi personalne. To, że osobie nam znanej odpowiada trener personalny lub też trenerka personalna o danych cechach charakteru i charyzmie to nie znaczy, że nam będzie się z nim dobrze współpracować podczas wspólnych treningów personalnych.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących poszukiwań trenera personalnego koniecznie przeczytaj mój artykuł „jak znaleźć trenera personalnego

Potrzebujesz konsultacji? Napisz do mnie!

Trener czy trenerka personalna Warszawa. Kogo lepiej wybrać?

Wiemy już gdzie może być poszukiwany przez nas trener personalny lub też trenerka personalna czas skupić się na odpowiedzieć na pytanie „trener personalny czy trenerka personalna„?

Pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa od 2013 roku. W trakcie mojej pracy poznałem wielu trenerów jak i trenerek personalnych. Część pracuje nadal w zawodzie część niestety zweryfikował rynek, lecz patrząc z boku nie ma różnicy pomiędzy treningiem personalnym, który prowadzi trener personalny, a od treningu za który odpowiedzialna jest trenerka personalna. Płeć nie odgrywa tu żadnej roli ponieważ wśród trenerów jak i trenerek personalnych znajdą się osoby o słabszych kwalifikacjach, mniejszej wiedzy bądź też mniej profesjonalne. Oczywiście kobiety zwłaszcza te początkujące wolą jak w świat siłowni, ćwiczeń i zdrowego odżywiania wprowadzą je również kobiety. To łamie pewne bariery, taka osoba początkująca czuje się pewniej. Choć z mojego doświadczenia w pracy jako trener personalny wynika, że kobiety rzadko patrzą na płeć trenera. Bardzo duży odsetek moich podopiecznych to kobiety. Sądzę, że płeć trenera personalnego to sprawa drugorzędna.

Trener personalny czy trenerka personalna Warszawa. Podsumowanie.

Wybierając trenera personalnego bądź trenerkę nie powinniśmy kierować się płcią, a wiedzą, zaangażowaniem i podejściem trenera. Trener personalny lub trenerka personalna to osoba której oddajemy swoje zdrowie, czas i pieniądze, na tej osobie ciąży duża odpowiedzialność, tak więc wybór nie może być pochopny. Równie dobrze możemy znaleźć trenera personalnego który będzie się spóźniał na treningi, jadł podczas zajęć bądź też nie będzie się angażował tak jak powinien. To samo tyczy się kobiet- w tej grupie również znajdzie się nie profesjonalna trenerka personalna.

Jeśli jednak poszukujecie pewnej i sprawdzonej trenerki personalnej to z czystym sumieniem mogę polecić Natalię prowadzącą treningi personalne w Centrum treningu przy ulicy Wólczyńskiej 55.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Zapraszam na mojego bloga lub facebooka tam dowiesz między innymi:

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa, treningi personalne prowadzę w okolicach:

 • Chomiczówka
 • Łomianki
 • Warszawa Żoliborz
 • Mlociny

Twój trener personalny Michał.