Jak znaleźć dobrego trenera personalnego? To bardzo często zadawane pytanie przez osoby chcące skorzystać z usług trenera osobistego. Trener personalny to osoba, której powierzamy swoje ciało jak i zdrowie, więc wybór nie może być pochopny. W tym wpisie postaram się pomóc Wam w wyborze dobrego trenera osobistego.

Jak znaleźć dobrego trenera personalnego?

Jak znaleźć trenera personalnego? – gdzie go szukać?

Miejsc i metod do znalezienia dobrego trenera personalnego jest co najmniej kilka. W związku z tym gdzie znajdziesz dobrego trenera personalnego?

 • Kluby fitness
 • Wyszukiwarka internetowa
 • Ogłoszenia na portalach sprzedażowych
 • Portale społecznościowe
 • „poczta pantoflowa”

Kluby fitness – to tam znajdziesz trenera personalnego?

Jest to sposób bardzo prosty – na każdej siłowni zatrudnieni są trenerzy personalni świadczący usługi treningów personalnych. Przed skorzystaniem z usług danego trenera osobistego, polecam obserwacje jego pracy z boku. To jak prowadzi treningi personalne, jego zachowanie i podejście do podopiecznego będą świadczyły o tym, czy jest dobrym trenerem personalnym. Zaletą na pewno jest fakt, że w znakomitej większości siłowni trenerzy personalni nie są przypadkowymi osobami, i przed rozpoczęciem pracy przechodzą przez (mniejszą bądź większą) weryfikacje swojej wiedzy.

Wyszukiwarka internetowa – miejsce gdzie znajdziesz dobrego trenera personalnego gwarantuję!

Dlaczego w sieci znajdziesz dobrego trenera personalnego? Odpowiedź jest prosta – dobry trener personalny dzieli się wiedzą, po to żeby jego podopieczni osiągali lepsze wyniki. Jeżeli dobry trener personalny jest w sieci to powinien dzielić się wiedzą w branżowych artykułach lub na blogu. Ja chcę być z moimi podopiecznymi w kontakcie i nie mam problemu z tym, żeby podzielić się z nimi wiedzą – nic nie ukrywam, a moja wiedza jest dla Was.

Ogłoszenia na portalach sprzedażowych – znajdź dobrego trenera personalnego

Ten sposób na znalezienie dobrego trenera personalnego jest chyba najbardziej ryzykowny. Dlaczego? Praktycznie każdy może zamieścić ogłoszenie na portalach sprzedażowych. Nie istnieje tam jakakolwiek weryfikacja wiedzy i umiejętności danej osoby. Jedynym sposobem oceny danego trenera personalnego może być jego strona www o ile taką posiada.

Portale społecznościowe – wielu trenerów personalnych

Portale społecznościowe także pełne są trenerów personalnych, motywatorów, dietetyków. Najważniejszą kwestią tam jest liczba „lajków” i osób obserwujących, ale te liczby nie przekładają się na wiedzę, podejście i zaangażowanie trenera. Tak jak wcześniej wspomniałem – nie każdy dobry trener personalny posiada konta na portalach społecznościowych. Wadą szukania trenera osobistego w takim miejscu jest fakt, że znakomita większość z nich nie prowadzi treningów personalnych, a jedynie tak zwane „prowadzenie online”. Jeśli jesteś osobą zaawansowaną potrzebujesz tylko nowego planu treningowego nie jest to zły pomysł, lecz gdy zaczynasz przygodę z siłownią i nie znasz techniki ćwiczeń, podstaw treningu – zdecydowanie odradzam.

Jak znaleźć dobrego trenera personalnego? Poczta pantoflowa

Jeden z najpewniejszych sposobów na znalezienie dobrego trenera personalnego. Rekomendacja znajomego to znacznie mniejsze ryzyko złego wyboru. Choć proponuje też wcześniej spytać o atrybuty danego kandydata. To, że osobie nam znanej odpowiada trener personalny o danych cechach charakteru i charyzmie to nie znaczy, że nam będzie się z nim dobrze współpracować podczas treningów personalnych.

Jak znaleźć dobrego trenera personalnego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego trenera personalnego?

 • Opinie podopiecznych
  Jeden z najważniejszych aspektów. Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem współpracy.
 • Wygląd
  Nie chodzi tu o ilość posiadanej tkanki mięśniowej – ta w ogóle nie ma nic wspólnego z wiedzą danej osoby, chodzi bardziej o strój z jakiego korzysta podczas zajęć. Czy jest sportowy, schludny i zadbany – to wiele mówi o człowieku i jego podejściu do pracy.
 • Cena
  Nie jest to najważniejszy aspekt w wyborze dobrego trenera personalnego lecz każdy ma ograniczony budżet. Musimy wybrać trenera który będzie pasować na nasze finanse. Cena nie jest wyznacznikiem jakości trenera personalnego. Zdarzają się trenerzy których zbyt wygórowana cena nie jest adekwatna do jakość usług. Choć są też trenerzy na rynku ceniący się nisko, zaś ich wiedza doświadczenie i jakość usług są na bardzo wysokim poziomie.
 • Dobry trener personalny ma pomysł na podopiecznego
  Podczas pierwszego spotkania zwróćmy uwagę czy trener personalny przeprowadził z nami wywiad, poznał nasze cele i jaki ma plan na nas. Dobry trener personalny powinien posiadać jasną i wyraźną ścieżkę do wyznaczonego przez nas celu. Jeśli zaś zmienia nasze priorytety, bądź ignoruje nasze prośby to powinno nam dać do myślenia.
 • Podejście do podopiecznego
  Możemy znaleźć kandydata z dobrymi opiniami, z ceną odpowiadającą naszym możliwościom, z duża wiedzą lecz ze złym podejściem do podopiecznego. Jest to chyba najważniejszy aspekt wyboru trenera. Wiele jest trenerów personalnych na rynku których charakteryzuje zbyt duża pewność siebie, zarozumiałość a nawet buta. Nie raz byłem świadkiem, jak trener personalny w trakcie treningu personalnego spożywał posiłek bądź rozmawiał przez telefon. Nie mówiąc już o spóźnieniach na zajęcia. Takie zachowanie z miejsca powinno eliminować kandydata na trenera.

Jak znaleźć dobrego trenera personalnego? Podsumowanie

Zatem jak znaleźć dobrego trenera personalnego? Nie ma jednego najlepszego sposobu na wybranie dobrego trenera personalnego. Jest wiele czynników, które składają się na dobry wybór. Pamiętać musimy, że trener personalny to osoba której powierzamy swoje ciało oraz zdrowie i musimy od niej wymagać trochę więcej niż tylko liczenia powtórzeń w serii. To także pasja oraz nauka do której trzeba mieć powołanie.

  Spodobał Ci sie artykuł jak znaleźć dobrego trenera personalnego? Zajrzyj na mojego bloga oraz instagrama znajdziesz tam:

Jeśli właśnie to ze mną chcesz realizować swoje cele i zmieniać sylwetkę pragnę przypomnieć gdzie na terenie Warszawy prowadzę treningi personalne w cenie 120 zł:

 • Łomianki
 • Młociny
 • Warszawa Żoliborz
 • Chomiczówka

Twój trener personalny Michał!