Pracując jako trener personalny podczas zajęć z podopiecznymi korzystam z różnego sprzętu. Prócz klasycznych sztang, hantli bardzo często wykorzystuję takie narzędzia jak worek bułgarski czy taśmy trx. To właśnie o taśmach chciałbym dziś więcej powiedzieć – trx co to takiego?

TRX – co to takiego? Historia powstania według trenera personalnego

Według wielu źródeł taśmy trx zostały wymyślone przez amerykańskich żołnierzy Navy SEALS. Lekkie, poręczne a przede wszystkim funkcjonalne taśmy dały możliwość treningów w różnych warunkach (bazy wojskowe, statki). Z czasem taśmy te zaczęły zyskiwać coraz większą popularność. Na początku wśród zawodowych sportowców i ich trenerów, aktualnie większość klubów fitness, siłowni czy studiów treningów personalnego jest już wyposażona w taśmy trx.

Trx - co to takiego?

TRX – co to takiego? Wyjaśnia trener personalny

Czym tak na prawdę jest trx? Są to taśmy w kształcie litery Y wykonane z wytrzymałego polimeru. Taśmy trx są bardzo łatwe w transporcie i mogą być bardzo dobrą alternatywą treningu na przykład na wakacjach. Można je zawieszać na dowolnych stabilnym miejscu – trzepaku, drzwiach czy na drążku. Dwie pozostałe końcówki wykorzystuje w zależności od wykonywanego ćwiczenia – możemy chwytać rękoma, zahaczać stopami.

Sukces treningu na taśmach polega na tym, iż w trakcie każdego ćwiczenia pracują nasze mięśnie głębokie (odpowiadające za stabilizacje i prawidłową postawę). Ćwiczenia na taśmach równomiernie rozwijają i wzmacniają całe ciało (przy zachowaniu odpowiedniej techniki) nie obciążają stawów i kręgosłupa.

TRX – co to takiego? Podsumowanie trenera personalnego

Trening za pomocą podwieszanych taśm polecam każdej osobie ćwiczącej, jest to ciekawa alternatywa dla treningu na siłowni. Jak już wcześniej wspomniałem taśmy trx mogą być bardzo pomocne przy wykonaniu treningu w domu bądź na wakacjach. Wariatów ćwiczeń na trx jest kilka set.
Jednym z ciekawszych ćwiczeń jest prostowanie ramion, lub uginanie ramion.

Zainteresował Cię artykuł TRX – co to takiego? Koniecznie sprawdź mojego bloga znajdziesz tam:

Zainteresował Cię ten tekst? Koniecznie sprawdź moje media społecznościowe:

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa. Treningi personalne w cenie (obejmującej koszt wejścia do klubu) 120 zł odbywają się w studiu treningowym Centrum treningu. Na treningi personalne zapraszam osoby z okolic:

  • Łomianki
  • Warszawa Żoliborz
  • Młociny
  • Warszawa Bielany
  • Chomiczówka

Twój trener personalny Michał