Trenerzy personalni Warszawa. Gdzie mogę ich znaleźć? To bardzo częste pytanie zadawane przez potencjalnych nowych podopiecznych trenera osobistego. Trener personalny to osoba, której powierzamy swoje ciało jak i zdrowie, więc wybór nie może być pochopny W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na pytanie trenerzy personalni Warszawa. Gdzie mogę ich znaleźć?

Trenerzy personalni Warszawa. Gdzie mogę ich znaleźć. Miejsca i metody

Miejsc i metod do znalezienia trenera personalnego jest dość sporo. Tak więc gdzie mogę znaleźć trenerów personalnych?

 • Siłownie
 • Wyszukiwarka internetowa
 • Ogłoszenia na portalach aukcyjnych typu gumtree czy olx
 • Social Media
 • Polecenie znajomych

Trenerzy personalni Warszawa. Gdzie mogę ich znaleźć? Siłownie

Praktycznie każda siłownia w mieście stołecznym Warszawa zatrudnieni są trenerzy personalni świadczący usługi treningów personalnych. Przed wybraniem odpowiedniego trenera osobistego, polecam obserwacje jego pracy z boku. To jak prowadzi treningi personalne, jego zachowanie i podejście do podopiecznego będą świadczyły o tym, czy jest dobrym trenerem personalnym. Zaletą na pewno jest fakt, że w znakomitej większości siłowni trenerzy personalni nie są przypadkowymi osobami, i przed rozpoczęciem pracy przechodzą przez (mniejszą bądź większą) weryfikacje swojej wiedzy. Czasem nawet testy sprawnościowe

Trenerzy personalni Warszawa. Gdzie mogę ich znaleźć? Internet

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę google frazę „trener personalny Warszawa” bądź „trener personalny Bielany” i przekonamy się jakie strony internetowe posiadają poszczególni trenerzy personalni. Sieć to bardzo dobre miejsce na znalezienie trenera personalnego. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – trener personalny dzieli się wiedzą, po to żeby jego podopieczni osiągali lepsze wyniki. Jeżeli trener personalny jest w sieci to powinien dzielić się wiedzą np. na blogu, pisząc artykuły branżowe. Mój przykład jest tego dowodem – chcę być z moimi podopiecznymi w kontakcie i nie mam problemu z tym, żeby podzielić się z nimi wiedzą – nic nie ukrywam, a moja wiedza jest dla Was.

Trenerzy personalni Warszawa

Ogłoszenia na portalach aukcyjnych

Trenerzy personalni bardzo często i śmiało ogłaszają się na portalach. Wystarczy wpisać w serwisie gumtree czy olx „trener personalny Warszawa” a ujrzymy wiele ofert przeróżnych trenerów personalnych. Ten sposób na znalezienie trenera personalnego jest chyba najbardziej obarczony ryzykiem. Dlaczego? Praktycznie każdy może zamieścić ogłoszenie na portalach sprzedażowych. Nie istnieje tam jakakolwiek weryfikacja wiedzy i umiejętności danej osoby. Jedynym sposobem oceny danego trenera personalnego może być jego strona www o ile taką posiada, bądź opinie podopiecznych.

Trenerzy personalni Warszawa

Trenerzy personalni Warszawa. Gdzie mogę ich znaleźć? Social Media

Portale społecznościowe także pełne są trenerów personalnych, motywatorów, dietetyków. czy wręcz fit celebrytów. Najważniejszą kwestią tam jest liczba „lajków” i osób obserwujących, ale te liczby nie przekładają się na wiedzę, podejście i zaangażowanie trenera. Tak jak wcześniej wspomniałem – nie każdy szanowany trener personalny posiada konta na portalach społecznościowych typu facebook czy instagram. Jeśli jesteście ciekawi czy jestem obecny w social mediach zachęcam do sprawdzenia- facebook oraz mój instagram. Wadą szukania trenera osobistego w takim miejscu jest fakt, że znakomita większość z nich nie prowadzi treningów personalnych, a jedynie tak zwane „prowadzenie online”. Jeśli jesteś osobą zaawansowaną doświadczona kilku czy kilkunastoletnimi treningami i potrzebujesz tylko nowego planu treningowego nie jest to zły pomysł, lecz gdy zaczynasz przygodę z siłownią i nie znasz techniki ćwiczeń, zasad żywieniowych podstaw treningu siłowego – zdecydowanie odradzam.

Trenerzy personalni warszawa

Trenerzy personalni Warszawa. Gdzie mogę ich znaleźć? Opinie znajomych

Jeden z najpewniejszych sposobów na znalezienie trenera personalnego. Rekomendacja znajomego czy przyjaciela to znacznie mniejsze ryzyko złego wyboru. Choć proponuje też wcześniej spytać o atrybuty danego kandydata na trenera personalnego. To, że osobie nam znanej odpowiada trener personalny o danych cechach charakteru i charyzmie to nie znaczy, że nam będzie się z nim dobrze współpracować podczas wspólnych treningów personalnych.

Trenerzy personalni Warszawa. Gdzie mogę ich znaleźć? Na co zwrócić uwagę

 • Wygląd
  Nie chodzi tu o ilość posiadanej tkanki mięśniowej – ta w ogóle nie ma nic wspólnego z wiedzą danej osoby, chodzi bardziej o strój z jakiego korzysta podczas zajęć. Czy jest sportowy, schludny i zadbany – to wiele mówi o człowieku i jego podejściu do pracy.
 • Cena
  Nie jest to najważniejszy aspekt w wyborze trenera personalnego bo każdy ma ograniczony budżet. Musimy wybrać trenera osobistego który będzie pasować idealnie na naszą kieszeń Cena nie jest wyznacznikiem jakości trenera personalnego. Zdarzają się trenerzy personalni których zbyt wygórowana cena nie jest adekwatna do jakości prezentowanych usług Choć Warszawa to tak specyficzne miasto na rynku którego są dostępni trenerzy personalni ceniący się nisko lecz ich wiedza, doświadczenie i jakość usług są na bardzo wysokim poziomie.
 • Opinie podopiecznych
  Jeden z najważniejszych i najcenniejszych aspektów. Warto się zapoznać z opiniami an temat danego trenera personalnego przed podjęciem współpracy.
 • Dobry trener personalny ma pomysł na podopiecznego
  Podczas pierwszego spotkania zwróćmy uwagę czy trener personalny przeprowadził z nami wywiad, poznał nasze cele i jaki ma plan na nas. Trener personalny powinien posiadać jasną i wyraźną ścieżkę do wyznaczonego przez nas celu. Jeśli zaś zmienia nasze priorytety, bądź ignoruje nasze prośby to powinno nam dać do myślenia.
 • Podejście do podopiecznego
  Możemy znaleźć kandydata z dobrymi opiniami, z ceną odpowiadającą naszym możliwościom, z duża wiedzą lecz ze złym podejściem do podopiecznego. Jest to chyba najważniejszy aspekt wyboru trenera. Wiele jest trenerów personalnych na rynku których charakteryzuje zbyt duża pewność siebie, zarozumiałość a nawet buta. Nie raz byłem świadkiem, jak trener personalny w trakcie treningu personalnego spożywał posiłek bądź rozmawiał przez telefon. Nie mówiąc już o spóźnieniach na treningi. Takie zachowanie z miejsca powinno eliminować kandydata na trenera.

Trenerzy personalni Warszawa. Gdzie mogę ich znaleźć? Podsumowanie

Nie ma jednego najlepszego sposobu na wybranie trenera personalnego. Jest wiele czynników, które składają się na dobry wybór. Ważne jest zaangażowanie danego trenera, kultura osobista opinie na jego temat, nie lajki w social mediach czy piękne wykadrowane zdjęcia z zawodów. Pamiętać musimy, że trener personalny to osoba której powierzamy swoje ciało oraz zdrowie i musimy od niej wymagać trochę więcej niż tylko liczenia powtórzeń w serii. To także pasja oraz nauka do której trzeba mieć powołanie.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Zapraszam na mojego bloga tam dowiesz między innymi:

Osoby zainteresowane treningami personalnymi zapraszam do kontaktu.
Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa, zaś treningi personalne prowadzę w studiu treningu personalnego Centrum treningu. Na zajęcia zapraszam osoby z okolic:

 • Warszawa Bielany
 • Łomianki
 • Młociny
 • Warszawa Żoliborz
 • Chomiczówka

Twój trener personalny Michał!