Hipoglikemia reaktywna to krótko mówiąc – szybki spadek poziomu cukru we krwi, następujący kilka godzin po zjedzeniu posiłku. Osoby cierpiące na to schorzenie często zastanawiają się czy w ich przypadku możliwe jest rozpoczęcie aktywności fizycznej. Hipoglikemia a trening. Odpowiadam na to pytanie!

Hipoglikemia a trening. Przygotowanie do treningu

Przede wszystkim należy pamiętać, aby przed podejmowaniem jakichkolwiek aktywności, skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Na podstawie badań oraz obserwacji wahania poziomu cukru w organizmie, lekarz doradzi na jak dużą ilość wysiłku fizycznego można sobie pozwolić.

W większości przypadków borykanie się z hipoglikemią reaktywną nie wyklucza podjęcia aktywności fizycznej, a wręcz – wspomoże proces leczenia. Niesłychanie ważne jest, aby przed rozpoczęciem aktywności oraz zaraz po niej – zbadać sobie poziom cukru we krwi.

Hipoglikemia a trening. Spacery

Spacery lub nordic walking, czyli marsz z użyciem kijków jest aktywnością odpowiednią tak naprawdę dla każdego. W trakcie tego niepozornego chodu, mięśnie nóg oraz rąk są zaangażowane wykonując solidny trening. Regularne spacery mogą przynieść naprawdę zdumiewające efekty oraz podnieść naszą kondycję fizyczną. Nie należy również zapominać o prawidłowym oddechu, gdyż jest on istotny dla efektywności marszu.

Hipoglikemia a trening. Joga

Joga jest świetną alternatywą dla osób, które boją się gwałtownego spadku cukru na skutek ćwiczeń wydolnościowych. Uprawianie jogi świetnie rozciąga nasze ciało i wzmacnia mięśnie nie powodując przy tym zmęczenia oraz przyspieszonego bicia serca. Wystarczy mata oraz dowolny instruktaż jogi znaleziony w Internecie!

Hipoglikemia a trening

Hipoglikemia a trening. Rozciąganie

Rozciąganie za pomocą gumy do ćwiczeń to aktywność, którą możemy wykonywać w domu – na kanapie lub krześle. Takie ćwiczenia świetnie wzmacniają plecy oraz mięśnie całego ciała. Mimo, iż mogą one wyglądać bardzo niepozornie, to z pewnością następnego dnia po pierwszych ćwiczeniach, czuje się ich efekty!

Hipoglikemia a trening. Pływanie

Wizyty na basenie mogą okazać się świetną alternatywą dla ćwiczeń wykonywanych poza domem. Aktywności w wodzie bardzo mocno angażują nasze mięśnie. Dzieje się tak dlatego, że opór jaki stawia woda zmusza nasze mięśnie do wykonania większej pracy. Dodatkowo ćwiczenia wykonywane w wodzie poprawią nasz nastrój i odporność na stres.

Hipoglikemia a trening. Jazda na rowerze

Rekreacyjna, systematyczna jazda na rowerze, poprawi naszą kondycję i jest bezpieczną opcją dla osób cierpiących na hipoglikemię reaktywną. Niewątpliwym plusem tego sportu jest to, że jest to czas spędzany na świeżym powietrzu i w każdym dowolnym momencie można zrobić sobie przerwę w sytuacji, gdy zacznie doskwierać zmęczenie.

Koniecznie sprawdź moje media społecznościowe:

Jeśli zainteresował Cię ten tekst zapraszam na mojego bloga znajdziesz tam:

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście stołecznym Warszawa. Treningi personalne prowadzę w studiu treningu personalnego Centrum treningu przy ulicy Wólczyńskiej 55. Na zajęcia zapraszam osoby z okolic

  • Warszawa Bemowo
  • Bielany
  • Warszawa Żoliborz
  • Łomianki
  • Warszawa Targówek

Twój trener personalny Michał