Nazywam sie Michał. Pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa od 2013 roku. Przez ten czas współpracowałem z dziesiątkami jak i nie z setkami podopiecznych. Większość z nich chce bądź chciała schudnąć. Jak schudnąć? Odchudzanie Warszawa. W tym wpisie wytłumaczę co trzeba zrobić by pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Odchudzanie Warszawa. Od czego zacząć

Jak schudnąć? Aby pomyślnie zacząć proces odchudzania musimy zdać sobie sprawy z powagi sytuacji. Przez lata pracy z osobami otyłymi i bardzo otyłymi nauczyłem się wielu kwestii ale jednej najważniejszej- wszystko siedzi w głowie. Jeśli zdamy sobie sprawę z tego jakie skutki niesie za sobą otyłość to już będzie sukces. Nie wiesz do czego prowadzi otyłość?

 • cukrzyca typu 2
 • miażdżyca
 • nadciśnienie
 • osteoporoza
 • nowotwór

To są skutki otyłości. Jak schudnąć? Odchudzanie Warszawa. Jeśli już wiemy do czego prowadzi otyłość to kolejnym krokiem jest zrozumienie, że proces odchudzania jest długi i złożony. Podobnie jak nasza otyłość- ona nie wzięła się znikąd z dnia na dzień. To był proces rozłożony w czasie.

Podsumowując: musimy zrozumieć czym jest otyłość co nam grozi. Następnie należy przygotować się do długiego procesu odchudzania.

Odchudzanie Warszawa. Treningi personalne

Jest kilka dróg do osiągnięcia celu jakim jest schudnięcie. Jednym z nich są treningi personalne z moją osobą. Czemu akurat wybrać mnie, przecież na rynku jest wielu trenerów. Przez lata pracy z osobami otyłymi i bardzo otyłymi nauczyłem się postępować w takich przypadkach oraz działać tak by dało to efekt. Przede wszystkim doświadczenie w pracy z osobami otyłymi i bardzo otyłymi spowodowało powstanie mojego studia treningu personalnego Centrum treningu. Czym to miejsce różni się od reszty siłowni? Tym, że w centrum treningu pracuje z podopiecznymi sam na sam. Podczas zajęć w sali nie przebywa nikt prócz mnie i osoby ćwiczącej. To bardzo ważne ponieważ trenujemy sami nikt nas nie widzi, możemy skupić się na pracy bez czasem wścibskiego wzroku innych. Takich miejsc jak Centrum Treningu gdzie trenujemy bez obecności osób trzecich w Warszawie praktycznie nie ma, dlatego moi podopieczni przyjeżdżają na zajęcia z całej Warszawy.

Czemu jeszcze wybrać moją ofertę? Doświadczenie. Moja kariera zawodowa rozwinęła się tak, że większość moich podopiecznych to osoby otyłe. Umiem i potrafię z nimi pracować. Przykładem może być prowadzenie żywieniowe. W odróżnieniu od innych trenerów ja nie rozpisuje diet bo to poprostu nie ma sensu. Ja swoich podopiecznych uczę zdrowego odżywiania i stopniowo zmieniam nawyki żywieniowe tak jak stopniowo zwiększam intensywność podczas zajęć.

Kolejną zaletą treningów z moją osobą jest cena. Koszt treningu w pakiecie 10 spotkań to 1200 zł. W tym jest już koszt wejścia do studia. Taką cenę ciężko jest znaleźć u trenerów z takim doświadczeniem.

Chcesz spróbować zajęć z trenerem? Zapoznaj się z ofertą pierwszego darmowego treningu.

Odchudzanie Warszawa
Jedna z sal Centrum treningu

Odchudzanie Warszawa. Deficyt kaloryczny

Jeśli z różnych względów nie możesz zdecydować się na wspólne treningi personalne pozostają nam domowe sposoby na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Najważniejszym z nich jest deficyt kaloryczny. Ujemny bilans kaloryczny sprawia, że nasz organizm uogólniając pobiera energię z tkanki tłuszczowej. Deficyt jest wtedy gdy jemy mniej niż potrzebujemy. Niestety ujemny bilans kaloryczny jest inny dla każdego z nas. By obliczyć swój deficyt kaloryczny zapraszam do tekstu kalkulator zapotrzebowania kalorycznego na mojej stronie. Prócz ujemnego bilansu kalorycznego powinniśmy:

 • ograniczyć spożywanie przetworzonej żywności
 • zwiększyć spożycie białka
 • ograniczeniczyć spożywanie cukrów prostych
 • zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu

Odchudzanie Warszawa. Ćwiczenia

Aby proces odchudzania przyniósł szybsze efekty a ciało było jędrniejsze musimy zacząć ćwiczyć. Dla kobiet przygotowałem dwa zestawy treningu w domowym zaciszu:

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również basen, nordic walking, spacery czy skakanka.

Jak schudnąć? Odchudzanie Warszawa. Czego unikać

Proces odchudzania jest długi i czasochłonny. Bardzo często chcemy ten proces przyśpieszyć. Niestety takie działania mogą uszczuplić nie naszą sylwetkę a tylko portfel a w skrajnych sytuacjach odbije się to na naszym zdrowiu. A więc czego unikać?

Odchudzanie Warszawa. Podejrzane diety, grupy, tabletki

Od pewnego czasu na rynku pojawiło się wiele dziwnych cudownych diet na bazie koktajli. Pamiętać musimy, że kluczem do pozbycia się tłuszczu jest deficyt kaloryczny oraz aktywność fizyczna nie podejrzane koktajle. Bardzo często takie diety to piramida finansowa. Podobnie sytuacja wygląda z bardzo ostatnio popularnymi grupami na Facebooku o odchudzaniu. W tych grupach niby za darmo oferowana jest pomoc a mechanizm jest podobny – wyłudzanie od osób chcących zmienić swoją sylwetkę pieniędzy.

Kolejnym ważnymi punktem przed którym ostrzegam są tabletki odchudzające sprzedawane w internecie. Na rynku jest ich coraz więcej. Firmy oferujące owe tabletki gwarantują nam szybkie efekty. Przestrzegam przed kupnem takich suplementów. Więcej o skutkach zażywania silnych tabletek odchudzających można znaleźć w moim wpisie silne tabletki odchudzające.

Jeśli zainteresował Cię tekst „Jak schudnąć? Odchudzanie Warszawa” i chcesz zmienić swoją sylwetkę zapraszam do kontaktu.

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa. Treningi personalne prowadzę w studiu treningu personalnego Centrum treningu przy ulicy Wólczyńskiej 55. Na zajęcia zapraszam mieszkańców Warszawy a w szczególności osoby z okolic:

 • Łomianki
 • Warszawa Bielany
 • Młociny
 • Żoliborz

Zapraszam również na mojego bloga można tam znaleźć:

Twój trener personalny Michał