Silne tabletki odchudzające czy jest sens je brać?

Każda osoba trenująca na siłowni chce mieć efekty jak najszybciej. Wiele osób szuka także dróg na skróty takich jak silne tabletki odchudzające. W internecie wiele jest ofert takich silnie odchudzających tabletek. Ale czym faktycznie są silne tabletki odchudzające i jak działają? Czy silne tabletki odchudzające mają skutki uboczne? Na te pytania postaram się odpowiedzieć.

Silne tabletki odchudzające. Klasyfikacja – bezpieczne.

Przyjmowanie silnych tabletek odchudzających skategoryzowanych jako bezpieczne nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Produkty te są w legalnej sprzedaży w aptekach czy w sklepach z odżywkami. Polecają je dietetycy, trenerzy personalni. W ich skład wchodzą produkty naturalne takie jak L- karnityna, produkty zawierające błonnik, suplementy na bazie herbat i kaw, suplementy kontrolujące apetyt na bazie chromu, czy spalacze tłuszczu które są połączeniem wszystkich poprzednich suplementów w jednym.

Silne tabletki odchudzające. Klasyfikacja – niebezpieczne.

Ich przyjmowanie stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Silne tabletki odchudzające o kategorii niebezpieczne nie są dostępne w legalnej sprzedaży, a ich produkcja najczęściej odbywa się w nielegalnych podziemnych laboratoriach. Niestety często takie silne tabletki odchudzające można kupić je w internecie. Do takich silnych tabletek odchudzających możemy zaliczyć:

  • silne tabletki odchudzające w postaci leków na astmę powodujące tymczasowy rozkurcz oskrzeli – salbutamol (stosowany przez osoby chore) lub (wyłączony z legalnej produkcji i lecznictwa w 1988 roku) clenbuterol. Produkty z tej grupy powodują podwyższona temperaturę, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia wydatkowania energii szczególnie pochodzącej z tłuszczu. Skutkami ubocznymi są: podwyższone ciśnienie, nadmierna potliwość, bóle głowy, bezsenność.
  • silne tabletki odchudzające na bazie tasiemca. Powodują one wyhodowanie w organizmie pasożyta. Niestety nie żywi się on nadmiarem kalorii czy tkanką tłuszczową lecz tym co jest mu potrzebne do rozwijania się – najwartościowszymi składnikami odżywczymi. Skutkami ubocznymi przyjmowania tabletek z tasiemcem są prócz utraty wagi – biegunka, bóle brzucha, skrajne wyczerpanie, anemia. Kolejnym zagrożeniem jest możliwość zarażenia osób z najbliższego otoczenia. Leczenie tasiemczycy jest długie, ciężkie a czasem i nie wystarczające.
  • DNP to bardzo silne tabletki odchudzające na dynitrofenolu używanego do produkcji broni czy środków chwastobójczych. Dynitrofenol występuje pod postacią żółtych tabletek bądź proszku, często ma zapach stęchlizny. DNP brane w nieodpowiednich dawkach, a przede wszystkim bez odpowiedniego nawodnienia organizmu powoduje prócz szybkiej utraty masy ciała także problemy z krążeniem, nadmierne pocenie, duszności i przegrzanie organizmu. Dzieje się tak ponieważ ciało nie nadąża z wydalaniem energii powstałem podczas spalania tłuszczu. U osób z mała ilością tkanki tłuszczowej może dojść do spalenia tkanek wewnętrznych co doprowadzi do śmierci. W Polsce na przestrzeni ostatnich lat odnotowano kilka przypadków śmiertelnych po zażyciu DNP najgłośniejszy z nich to przypadek 20 latki z Warszawy.

Silne tabletki odchudzające. Podsumowanie

Na rynku suplementów wiele jest preparatów odchudzających, w tym również silne tabletki odchudzające. Niektóre są bezpieczne i dopuszczone do legalnej sprzedaży, a w połączeniu z dobrze zbilansowanym żywieniem mogą pomóc szybciej spalić tkanką tłuszczową. Są też silne tabletki odchudzające, które co prawda powodują utratę kilogramów, lecz ich użycie zagraża zdrowiu a nawet życiu. Musimy o tym pamiętać decydując się na kupno magicznych tabletek w internecie. Warty podkreślenia jest fakt, że nigdy nie wiadomo co tak naprawdę znajduję się w danym produkcie. Ważne jest byśmy czytali skład suplementu, a przed kupnem skonsultowali się z dietetykiem bądź trenerem personalnym. Nie warto reagować na próżne hasła reklamowe „Silne tabletki odchudzające”.
Spodobał Ci się ten artykuł? Zapraszam na mojego bloga bądź facebooka znajdziesz tam:

Zainteresował Cię ten tekst? Koniecznie sprawdź moje media społecznościowe:

Jeśli to własnie ze mną chcesz zmieniać swoją sylwetkę i nawyki żywieniowe zapraszam do kontaktu.
Przypominam, że treningi personalne w cenie 120 zł prowadzę w Warszawie a dokładniej w studiu treningu personalnego Centrum treningu. Na zajęcia zapraszam osoby z okolic:

  • Warszawa Bielany
  • Łomianki
  • Warszawa Żoliborz
  • Chomiczówka
  • Warszawa Bemowo
  • Młociny
  • Warszawa Targówek

Twój trener personalny Michał.