W trakcie mojej pracy jako trener personalny na terenie Warszawy często spotykam się z tym pytaniem co wybrać trenera osobistego czy dietetyka? Może osobę która łączy obie funkcje? Na początku warto przypomnieć kim jest i czym zajmuje się trener personalny.


Dietetyk i trener personalny. Kim jest trener personalny?

Jest to człowiek który podczas indywidualnych zajęć z podopiecznym uczy techniki, motywuje oraz monitoruje jego postępy. Układa plany treningowe, zestawy ćwiczeń dobrane do potrzeb i celów podopiecznego. Współpraca z trenerem personalnym powinna znacznie skrócić niezbędny czas do uzyskania określonego celu.

trener personalny warszawa bielany

Dietetyk i trener personalny. Czym zajmuje się dietetyk?

Jest to specjalista medyczny zajmujący się wpływem żywienia na zdrowie człowieka. Dietetyk rozpisuje plany żywieniowe, leczy żywieniowo choroby, bada pochodzenie żywności, planuje diety dla osób zdrowych, czy przewlekle chorych jak i w specjalnych stanach np ciąży. Do zadań dietetyka należy także nadzorowanie żywienia w placówkach zbiorowych. Dietetyk zajmuję się również osobami aktywnymi, rozpisuje plany żywieniowe, dla osób chcących dokonać zmian w swojej sylwetce.

Dietetyk i trener personalny. Dlaczego żywienie w sporcie jest tak ważne?

Doświadczenie w pracy jako trener personalny na terenie Warszawy nauczyło mnie, że tylko indywidualnie dobrany plan treningowy oraz „uszyty na miarę” plan żywieniowy najlepiej sporządzony przez dietetyka da szybkie i pożądane efekty. Nie oszukujmy się trening to tylko jeden z czynników prowadzących do wymarzonej sylwetki.
Żywienie sportowca to:

  • odpowiednia podaż węglowodanów czyli energii niezbędnej do treningu
  • indywidualnie dobrana ilość białka potrzebna do regeneracji i wzrostu mięśni,

Siłownia a klub fitness Warszawa. Czy są różnice

  • odpowiednio dobrana ilość tłuszczu niezbędnego do rozpuszczania witamin A,D,E i K.
  • prawidłowo dobrana suplementacja witamin oraz suplementów jako dodatek do odżywiania,
  • optymalne nawodnienie organizmu.

Dietetyk i trener personalny. Podsumowanie

Sami widzimy, że tylko dobrze dobrane żywienie oraz optymalny plan treningowy sprawi, iż osiągniemy wyniki na jakich nam zależy w jak najkrótszym czasie. Tylko i wyłącznie połączenie tych dwóch czynników sprawi, że osiągniemy sukces. Tutaj najlepszym połączeniem jest dietetyk i trener personalny w jednej osobie. Trener personalny w odróżnieniu od dietetyka widzi nas o wiele częściej, lepiej nas zna a co za tym idzie łatwiej jest mu reagować na bieżąco. Trener osobisty to także bardzo często dodatkowa forma motywacji tak bardzo potrzebnej w drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.
Dietetyk i trener personalny w jednej osobie to najlepsze rozwiązanie dla osób chcących zmienić swoja sylwetkę i nawyki żywieniowe. Trener personalny i dietetyk to także gwarancja szybszych wyników a także oszczędność pieniędzy.

Jeśli to właśnie pod moim okiem chcesz zmienić siebie napisz do mnie. Chcesz poczytać więcej o treningach personalnych?  Zajrzyj na mojego bloga bądź instagrama.

Treningi personalne w Warszawie prowadzę w rejonie:

  • Łomianki
  • Warszawa Żoliborz
  • Młociny

Twój trener personalny Michał.