Jak informuje strona rządowa od 2.04.2021 roku wchodzą w życie przepisy zmieniające dotychczasowe obostrzenia dotyczące działalności siłowni, klubów fitness i aquaparków.

Ważne zmiany w funkcjonowaniu siłowni, basenów i aquaparków. Jak było do tej pory

Dotychczas na mocy rozporządzenia z wyżej wymienionych miejsc mogli korzystać między innymi kadrowicze polskich związków sportowych.

Zmiany w funkcjonowaniu siłowni

Ważne zmiany w funkcjonowaniu siłowni, basenów i aquaparków. Nowe przepisy

Jak informuje strona rządowa od 2.04.2021 roku z siłowni, basenów i aquaparków będą mogli korzystać tylko i wyłącznie członkowie kadr narodowych dyscyplin olimpijskich i paraolimpijskich. Doprecyzowanie przepisów ma na celu zagwarantowanie polskim olimpijczykom i paraolimpijczykom spokojne przygotowanie do igrzysk w Tokio.

Lista polskich związków sportowych w sportach olimpijskich uprawnionych do korzystania z infrastruktury sportowej:

  • Polski Związek Towarzystw wioślarskich

Zawieszone zostało organizowanie egzaminów do uprawiania turystyki wodnej, organizowanie i przeprowadzanie szkoleń i egzaminów na trenera i instruktora sportu. Nowe zmiany mówią jasno, iż od 2.04 licencje oraz powołania do reprezentacji w takich dyscyplinach jak przeciąganie liny tracą moc.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

W obrecnym stanie rzeczy bardzo ciężko będzie znaleźć legalnie działającą siłownie.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wynajęcie sali treningowej na wyłączność. W Warszawie taki klub znajduje się na Bielanach- centrum treningu ul. Wólczyńska 57

Zainteresował Cię ten artykuł? Koniecznie sprawdź mojego bloga, znajdziesz tam:

Twój trener personalny Michał