Pracując jako trener personalny w mieście stołecznym Warszawa często słyszę pytania:

Trening personalny jak często trenować?

Jak często odbywać trening personalny z trenerem?

Pytania są bardzo rozległe ale spróbuje rzetelnie na nie odpowiedzieć. Na początku przypomnijmy sobie…

Trening personalny jak często trenować – Czym jest trening personalny?

Warszawa na swoim terenie posiada wiele siłowni oferujących trening personalny. Ale zanim dowiemy się jak często odbywać treningi personalne warto zapoznać się z tym, czym jest trening personalny?
Jest to nic innego jak ścisła współpraca pomiędzy trenerem osobistym, a podopiecznym. Dobry trening personalny charakteryzuje się :

 • wyłącznością na linii trener osobisty – podopieczny
  Trening personalny odbywa się zazwyczaj na płaszczyźnie trener osobisty – podopieczny. Nie w większej grupie. Dzięki temu trener osobisty jest skupiony tylko i wyłącznie na podopiecznym. Kontroluje technikę wykonywania ćwiczeń, postawę, motywuje oraz dba o bezpieczeństwo.
 • wyborem czasu – kiedy odbędzie się trening personalny?
  Pora odbywania treningu personalnego zależy w dużej mierze od podopiecznego, i jego możliwości czasowych. Nie jest uzależniony od grafiku klubu fitness.
 • dostępnością dla wszystkich
  Trening personalny jest dla każdego zarówno dla osób zaawansowanych, jak i tych które dopiero rozpoczynają przygodę z siłownią.
 • indywidualnym podejściem
  Intensywność treningu personalnego jest „skrojona na miarę ” podopiecznego, jego celu i możliwości. W odróżnieniu do zajęć grupowych gdzie intensywność jest dobrana pod grupę osób.
 • wyborem miejsca
  Trening personalny nie musi odbywać się na siłowni. Jeśli jest taka potrzeba trener może zorganizować trening personalny na zewnątrz bądź w domu podopiecznego. Moja oferta również obejmuje treningi personalne w domu na terenie miasta Warszawa.
 • prowadzeniem żywieniowym
  Trener osobisty prócz prowadzenia z podopiecznym treningów personalnych pomaga mu także w kwestiach żywieniowych. Doradza z jakich produktów korzystać i w jakich ilościach a z jakich zrezygnować. Zobacz, moje przepisy: owsiane ciastkaowsiane racuchynadziewane papryczki.
 • dostępnością
  W odróżnieniu do instruktora zajęć grupowych który jest dostępny tylko podczas zajęć, trener personalny jest do dyspozycji podopiecznego cały czas. W każdej chwili można się z nim skontaktować i poradzić.
 • monitorowaniem postępów
  Dobry trener personalny monitoruje postępy podopiecznego. Sprawdza czy dany plan treningowy przynosi efekty i reaguje na bieżąco jeśli jest taka potrzeba.

Sprawdź jaka jest cena trenera personalnego w mieście stołecznym Warszawa.

 • nauką świadomych wyborów
  Dobry trener personalny potrafi uczy podopiecznego świadomych wyborów między innymi zakupów czy dań w restauracji.
 • budowaniem świadomości ruchowej podopiecznego
  Trener personalny uczy podopiecznego jak odczytywać sygnały ze swojego ciała oraz uczy podstaw anatomii.

Trening personalny – jak często trenować? Czynniki decydujące o częstotliwości treningów

Odpowiedź na pytanie jak często trenować nie jest prosta. Składa się na nią wiele czynników:

 • poziom zaawansowania
  Inną częstotliwość treningów personalnych będzie miała osoba zaawansowana, a inną człowiek zaczynający dopiero swoją przygodę z siłownią. Dobry trener personalny powinien dostosować częstotliwość treningów personalnych z uwzględnieniem poziomu zaawansowania.
 • wiek podopiecznego
  To jak często powinniśmy trenować jest też uzależnione od naszego wieku. Osoby młode szybciej się regenerują zatem mogą ćwiczyć częściej i ciężej niż osoby starsze powyżej 65 roku życia. Trening personalny z osobą 65+ jest znacznie mniej intensywniejszy. P.S czy wiesz, że przeprowadzam tez treningi dla seniorów? Skontaktuj się ze mną – opowiem Ci więcej!
 • cel treningów personalnych
  Systematyczność treningów personalnych uzależniona tez jest od celu treningowego. Z inną częstotliwością będzie trenowała osoba przygotowująca się do zawodów a z inną częstotliwością będzie ćwiczyć osoba, która chce się tylko wzmocnić, a jeszcze inaczej zawodnik podczas roztrenowania.
 • typ treningów personalnych
  Częstotliwość treningów personalnych jest uzależniona także od typu zajęć jakich potrzebuje podopieczny. Inna częstotliwość treningów towarzyszy zajęciom wytrzymałościowym, a inna treningom personalnym skierowanym na poprawę sylwetki.
 • możliwości czasowe
  Bardzo ważnym czynnikiem mówiącym jak często odbywać trening personalny jest czas. Nie każdy ma możliwość trenowania cztery razy w tygodniu. Pamiętać musimy, że nawet jeden trening w tygodniu to dobre wyjście.
trening personalny jak często trenować

Trening personalny jak często trenować – podsumowanie

Lata pracy jako trener personalny w Warszawie nauczyły mnie, że nie ma jednego idealnego przepisu na to jak często trenować – jak często odbyć trening personalny. Tak jak widzimy jest wiele czynników wpływających na to jak często możemy trenować. Jednak najczęściej i najbardziej uniwersalną jest liczba trzech treningów w tygodniu. Choć jak już wcześniej wspomniałem nawet jeden trening w tygodniu jest lepszy niż żaden.

Jeśli to właśnie ze mną chcesz sprawdzić co to jest trening personalny zapraszam do kontaktu. Więcej informacji, przepisów, ciekawostek znajdziesz na moim instagramie oraz blogu jak na przykład:

Przypominam, że treningi personalne w cenie 120 zł prowadzę w mieście stołecznym Warszawa a konkretnie w studiu treningu personalnego Centrum treningu. Na treningi personalne zapraszam mieszkańców okolic:

 • Warszawa Bielany
 • Łomianki
 • Młociny
 • Warszawa Żoliborz
 • Chomiczówka

Twój trener personalny Michał.