Prowadząc bloga trenera personalnego w ostatnim czasie dostaje wiele pytań odnośnie treningu w domu, treningu niekonwencjonalnego dla osób lubiących wycisk. Dlatego dzisiaj postanowiłem przedstawić idealny wymagający zestaw ćwiczeń w domu dla zaawansowanych – trening p90x.

Czym jest trening p90x wyjaśnia trener personalny

Autorem tego zestawu ćwiczeń jest Tony Horton – amerykański trener personalny znany ze współpracy z takimi celebrytami jak piosenkarka Pink czy Paul Ryan. Tony Horton ma na swoim koncie wiele spektakularnych metamorfoz, znany jest także z wielu publikacji w takich czasopismach jak „Fitness” czy „People”.

Trening p90x to 90 dniowy plan treningowy który bez problemu możemy wykonać w domu. Plan zawiera w sobie ćwiczenia siłowe, koordynacyjne, rozciągające i szybkościowe. Autor tego programu- Tony Horton proponuje 6 treningów w tygodniu (trwających zazwyczaj 60 minut), siódmy dzień możemy przeznaczyć na regenerację bądź rozciąganie.

Dostępny są 3 wersje treningu p90x:

 • classic -ogólno rozwojowy
 • P90x lean– zawierający przede wszystkim ćwiczenia aerobowe, skierowany dla kobiet które chcą wysmuklić sylwetkę
 • P90X Doubles– przewidujący dwa treningi dziennie (rano i wieczorem), skierowany tylko i wylacxnie dla tych ktkórzy ukończyli jeden z wymienionych wcześniej wersji.

Trening p90x nie wymaga skomplikowanego sprzętu, wystarczą hantle, mata, drążek do podciągania. Dla zaawansowanych potrzebne będą również drążki do pompek. Dzięki temu trening ten możemy wykonać w domu bądź na najbliższej plenerowej siłowni.

Trening p90x. Rozpiska

90 dni treningów podzielone są na etapy, a każdy z nich różni się trudnością. Po każdym etapie zaplanowany jest tydzień lżejszych treningów ale wciąż są w liczbie 6 w ciągu tygodnia. O to przykładowa rozpiska

Trening p90x

Przykładowy trening.

Trening p90x. Odżywianie

Aby trening p90x przyniósł wymierne efekty powinno mu towarzyszyć odpowiednie żywienie. Autor przewiduje 3 etapy (każdy trwający 30 dni) odżywiania:

 • Pierwsza faza- dieta wysokobiałkowa, dzięki której szybko można spalić tłuszcz i rozpocząć budowę mięśni
 • Druga faza – zrównoważone połączenie węglowodanów i białka dzięki czemu otrzymamy potrzebny zastrzyk energii;
 • Trzecia faza – dieta sportowca, która składa się z bardziej złożonych węglowodanów i białka chudego, dzięki czemu organizm będzie jeszcze bardziej wydajny.

Trening p90x. Podsumowanie trenera personalnego

Dlaczego ten plan treningowy przynosi tak dobre efekty i czemu zawdzięcza swoją popularność? Wszystko przez ciągłą zmianę intensywności ćwiczeń. Nasze mięśnie co chwilę dostają inny bodziec w postaci ciągle zmieniającego się treningu.

Trening p90x można zakupić na stronie autorów tego systemu – www.beachbody.com

Połączenie różnorodnego treningu jakim jest p90x z dobrze zbilansowanym żywieniem może przynieść bardzo dobre efekty sylwetkowe, kondycyjne jak psychologiczne. Trening p90x jest bardzo wymagający dlatego ukończenie go w całości wzmocni jeszcze bardziej naszą samodyscypline jak i pewność siebie. Polecam go z czystym sumieniem osobom zaawansowanym choć i nowicjusze także powinni spróbować treningu p90x.

Spodobał Ci się ten artykuł? Koniecznie sprawdź mojego bloga znajdziesz tam:

Zainteresował Cię ten tekst? Koniecznie sprawdź moje media społecznościowe:

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa. Treningi personalne w cenie 120 zł (opłata obejmuje koszt wejścia do klubu) odbywają się w studiu treningu personalnego Centrum treningu. Na zajęcia zapraszam osoby z okolic:

 • Warszawa Bielany
 • Łomianki
 • Młociny
 • Chomiczówka
 • Warszawa Żoliborz

Twój trener personalny Michał