Nadchodzi zima… wiem, że dla wielu z Was oznacza to ograniczenie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Mroźna aura za oknem oraz mała ilość słońca działa demotywująco i powoduje, że o wiele chętniej decydujemy się na pozostanie w swoich ciepłych zaciszach domowych. To niestety powoduje, że zniechęcamy się do regularnych treningów, a świąteczny film w towarzystwie ciepłej herbaty wygrywa z pójściem na siłownię. Mam jednak sposoby na to, aby pozostając w domu, zmobilizować się i wdrożyć do swojego życia nieco sportu- trening domatora. Pobyt w domu, nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej. Poznaj moje triki.

Trening domatora. Zoorganizuj sobie przestrzeń

Przede wszystkim zacznij od wyboru miejsca w którym będziesz ćwiczyć. Przygotuj sobie przestrzeń. Posprzątaj, a jeśli to konieczne – poprzestawiaj meble w taki sposób, aby nie kolidowały Tobie podczas ruchu. Musisz mieć miejsce, aby móc swobodnie wykonywać trening domatora. Dobrym pomysłem może być również postawienie lustra w miejscu, gdzie zamierzasz ćwiczyć – będziesz mógł / mogła monitorować swoje postępy oraz obserwować poprawność wykonywanych powtórzeń.

Trening domatora. Zagospodaruj czas

Zastanów się jaka pora dnia jest dla Ciebie najlepsza, aby ćwiczyć. Może wolisz odbyć trening w samotności, kiedy innych domowników nie ma w pobliżu? A może preferujesz wykonywać ćwiczenia krótko przed pójściem spać? Wybór należy do Ciebie. Zaplanuj sobie konkretny czas w którym będziesz się regularnie fizycznie aktywizować. Taka regularność sprawi, że wejdzie Ci to w nawyk i nie będziesz zapominać o treningu.

Trening domatora

Trening domatora. Wprowadź rytuał nagrodę

Każdy z nas lubi się nagradzać za małe sukcesy. W związku z tym, dobrym pomysłem może okazać się wprowadzenie małych, przyjemnych rytuałów wykonywanych zaraz po domowym treningu, które będą działać mobilizująco. Pyszna herbata wypita pod kocem, gorąca kąpiel z olejkami eterycznymi czy medytacja mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Niech trening domatora nie kojarzy się Tobie wyłącznie ze zmęczeniem i wysiłkiem, ale również z przyjemnym rytuałem nagradzającym tuż po nim.

Trening domatora. Potraktuj to jako chwilę dla siebie

Nie ma nic lepszego niż zadbanie o swoje własne zdrowie… a jak wiemy sport jest kluczowym elementem zdrowego i higienicznego trybu życia. Potraktuj trening jako Twój czas na zadbanie o siebie. Spożytkuj go rozsądnie. Skup się na prawidłowym oddechu i utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Po ćwiczeniach rozciągnij się i wycisz. Zrelaksuj ciało i postaraj się zrzucić nagromadzone przez cały dzień napięcie.

Trening domatora. Jaki zestaw wybrać

Jakie ćwiczenia wybrać? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest plan treningowy w domowych warunkach dla kobiet. Ten zestaw ćwiczeń mogą wykonywać również mężczyźni. Ten plan pomoże

  • Ujędrnić sylwetkę
  • Spalić tkankę tłuszczową
  • Wzmocnić samoocenę

Przypominam że możliwe jest rozpisanie indywidualnego planu treningowego. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Spodobał Ci się tekst trening domatora? Zapraszam na mojego bloga można tam znaleźć:

Koniecznie sprawdź również moje media społecznościowe:

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa. Treningi personalne prowadzę w studiu treningu personalnego Centrum treningu przy ulicy Wólczyńskiej 55. Na treningi personalne zapraszam mieszkańców okolic:

  • Warszawa Bemowo
  • Bielany
  • Warszawa Żoliborz
  • Targówek
  • Łomianki

Twój trener personalny Michał