Jestem trenerem personalnym, absolwentem Polskiej Akademii Sportu. Ukończyłem wiele szkoleń z tematyki treningu oraz żywienia. W branży pracuje od 2014 roku. Prowadzę treningi personalne dla kobiet i mężczyzn, w szczególności w Warszawie, w dzielnicach takich jak: Bielany, Bemowo, Żoliborz. Zajęcia odbywają się w centrum treningu przy ulicy Wólczyńskiej 55. W tym tekście dowiesz się czym jest i na czym polega trening dla dzieci i nastolatków.

Obecnie zajmuję się też rozpisywaniem treningu online.

Treningi personalne, które prowadzę skrupulatnie tłumaczę oraz rozpisuje. Dzięki temu każdy trening indywidualny jest łatwy do przyswojenia. Każda metodyka, każdy plan treningowy, który wydaje się być bardzo skomplikowany po krótkim czasie staje się wręcz banalny.

Zajęcia, w których się specjalizuje:

– Trening personalny dla osób chcących pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

– Trening personalny dla osób chcących zbudować masę mięśniową oraz siłę.

– Trening personalny dla osób chcących zbudować siłę bez budowania dodatkowej masy mięśniowej.

– Trening personalny wzmacniający.

– Trening personalny dla seniora.

– Trening dla dzieci i nastolatków


Trening dla dzieci i nastolatków to oferta skierowana do osób młodych:

 • powracających do zdrowia po kontuzji,
 • reprezentujących różne dyscypliny sportu ,
 • szukających nowych bodźców treningowych ,
 • pragnących wzmocnić ciało
 • pragnących poprawić elastyczność mięśni
 • chcących zniwelować wady postawy

Trening dla dzieci i nastolatków. Zalety

Trening dla dzieci i nastolatków niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim pomaga w w walce z wadami postawy, poprawia elastyczność i sprawność mięśni. Treningi dla dzieci nastolatków to również poprawa słabszych obszarów ciała. Trening pomaga w zwiększeniu siły fizycznej, zwiększenie masy mięśniowej, poprawa elastyczności mięśni. Trening dla dzieci i nastolatków bardzo często składa się z ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała co wzmacnia mięśnie w tym także mięśnie głębokie otaczające kręgosłup i wzmacniające go. Trening oporowy jak każdy trening powoduje wytwarzanie endorfin czyli hormonu szczęścia – najlepszego naturalnego antydepresantu. Trening siłowy wzmacnia samodyscypline tak potrzebną w młodym wieku. Trening poprawia przepływ krwi która dociera również do tkanki podskórnej, dzięki czemu skóra jest zdrowsza i odżywiona. Trening dla dzieci powoduje również lepszą świadomość swojego ciała. Trening personalny dla dzieci i nastolatków to także znakomite uzupełnienie dla młodych zawodników reprezentantów różnych dyscyplin jak na przykład tenis czy piłka nożna. Trening wzmacnia stawy, więzadła, także co bardzo ważne wzmacnia wytrzymałość mięśni, układ nerwowy oraz naturalną motorykę ruchu. Wbrew powszechnym opiniom trening oporowy nie zatrzymuje rozwoju fizycznego dziecka, oczywiście jeśli jest wykonywany pod okiem specjalisty. Oporowo ćwiczyć mogą dzieci od około 8 lat. Jest to wiek w którym dziecko potrafi wykonać ćwiczenie i jest bardziej świadome swoich ruchów.

Problem otyłości u dzieci jest coraz większy. Według raportu Światowej organizacji Zdrowia z 5 maja 2022 roku 25% dzieci w przedziale 10-19 lat jest otyła. Nawet dzieci poniżej 5 roku życia są już otyłe (5%). Na ten system rzeczy składa się wiele czynników w tym masowe zwolnienia z wf, mała bądź żadna aktywność fizyczna. Dzięki treningom personalnym możemy zwalczyć otyłość. Z doświadczenia wiem, że treningi z najmłodszymi o wiele szybciej przynoszą efekty niż zajęcia z dorosłymi.

Trening dla dzieci

Trening dla dzieci i nastolatków. Na czym polega

Przed rozpoczęciem zajęć przeprowadzany jest wywiad z podopiecznym. Niezbędne są informacje na temat stanu zdrowia podopiecznego i jego możliwych przeciwwskazań do treningu takie jak przebyte kontuzje bądź problemy z kręgosłupem. Te informacje są niezbędne do eliminacji bądź dodania ćwiczeń specjalistycznych. Po uzyskaniu tych informacji przechodzimy do treningu wprowadzającego podczas którego określam stan przygotowania podopiecznego do zajęć, jego mobilność, kondycje. Po zakończeniu treningu wprowadzającego określam plan treningowy na kolejne zajęcia oraz metodę treningową z jakiej będziemy korzystać.
Trening dla dzieci i nastolatków charakteryzuje się intensywnością ukierunkowaną na poprawę siły, masy i elastyczności mięśni. Trening dla dzieci i nastolatków ma za zadanie poprawić wady postawy ciała, zniwelować słabe strony oraz wzmocnić organizm. Plany treningowe dobierane są indywidualnie do podopiecznych, dzięki którym z treningu na trening krok po kroku będziemy podwyższać intensywność zajęć. Treningi personalne które prowadzę skrupulatnie tłumaczę oraz rozpisuje. Dzięki temu każde zajęcia są jasne, łatwe do przyswojenia. Każda metodyka, każdy plan treningowy który wydaje się być bardzo skomplikowany po krótkim czasie staje się wręcz banalny. Czas trwania zajęć jest różny w zależności od poziomu zaawansowania podopiecznego i metodyki treningowej z której korzystamy. Najczęściej to czas od 45 do 90 minut.

Trening dla dzieci i nastolatków. Cena

Cena jednego treningu personalnego niezależnie od czasu jego trwania w pakiecie 10 treningów to jedyne 120 zł. Pakiet 5 treningów to koszt 650 zł zł. Pakiet 10 treningów personalnych obejmuje:

 • 10 wejść do centrum treningu
 • 10 treningów personalnych
 • prowadzenie dietetyczne
 • monitorowanie postępów
 • nieograniczona liczba konsultacji
 • dostęp do bazy przepisów

Ciekawą alternatywą jest trening personalny dla dwóch osób w cenie 160 zł.

Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu.

Aby lepiej mnie poznać zapraszam na moje media społecznościowe:

Na treningi personalne zapraszam mieszkańców okolic:

Twój trener personalny Michał.