Pracuje jako trener personalny od 2013 roku, wcześniej wiele lat sam ćwiczyłem- piłkę nożną, sporty walki. Przez bardzo słabe warunki fizyczne (nie ważyłem nawet 60kg) trafiłem na siłownie. Przez te wszystkie lata nigdy nie miałem problemu z motywacją do treningu. Niestety bądź stety każdy jest inny i części z nas bardzo ciężko jest wyjść na trening. Bardzo często podczas treningów personalnych słyszę od podopiecznych pytanie skąd czerpać motywację do treningu? W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na to pytanie w kilku odpowiedziach.

Skąd czerpać motywację do treningu? Wybierz swój ulubiony sport

Bardzo często zdarza się, że osoby na przykład chcące zgubić zbędne kilogramy wybierają bieganie, choć prawdę mówiąc nie lubią tej aktywności. To sprawia, że każde kolejne wyjście na bieganie jest robione na siłę, a z czasem szuka się wymówek by tym razem odpuścić. Nie rób tego czego nie lubisz! Chcesz schudnąć? Nie musisz biegać- możesz wybrać basen, rower bądź trening personalny z trenerem. Rób to dzięki czemu osiągniesz sukces ale i sprawi Ci przyjemność.

Skąd czerpać motywację do treningu? Znajdź ulubione miejsce

Masz już swój ulubiony sport? Pora wybrać miejsce do treningu. Wybór miejsca jest bardzo ważny, inaczej trenuje się w towarzystwie osób które lubimy, a inaczej trenuje się w obecności osób przy których czujemy się skrępowani. Odległość do klubu czy też na basen to także ważna kwestia. Ja osobiście mimo, że tam pracuje to i trenuje w Centrum treningu przy ulicy Wólczyńskiej 55. Dlaczego? Bo w trakcie treningu na sali jestem sam. Spokój podczas treningu jest dla mnie fundamentem.

Skąd czerpać motywację do treningu? Trenuj z partnerem

Wybrany sport, miejsce ale nadal ciężko Ci jest z motywacją? Znajdź partnera treningowego. Bratnią duszę. Obecność drugiej osoby sprawia, iż wchodzimy na wyżyny swoich umiejętności. Partnerem treningowym może być:

 • Kolega
 • Koleżanka
 • Żona
 • Mąż
 • Dziecko

Wśród moich podopiecznych coraz większą część stanowią pary a nawet całe rodziny. Może trening z drugą osobą to klucz do Twojego sukcesu?

Skąd czerpać motywację do treningu

Skąd czerpać motywację do treningu? Urozmaicaj trening

Trenując tak samo wyglądasz tak samo. Bardzo mądre słowa tyczące się zmian w metodyce treningowej ale także motywacji. Trenując tak samo nasz organizm jest już „przyzwyczajony” dodanego planu treningowe i jest na niego „odporny”. Podobnie jest z motywacją. Trenując tak samo każda jednostka treningowa staje się nudna. Zmieniaj plany treningowe, zaskocz organizm a zobaczysz, że trening na nowo stanie się ciekawszy. Sprawdź takie systemy treningowe jak 8×8, super50 czy FST-7.

Skąd czerpać motywację do treningu? Trenuj z trenerem personalnym

Najlepszą metodą na uzyskanie motywacji do treningu jest trening z trenerem personalnym, który zadba o to by żaden trening nie był nudny. Trener personalny dobierze Ci plan treningowy dobrany do Twojego celu i możliwości. Inną istotną rzeczą jest fakt, że masz już umówiony trening personalny na dany dzien i godzinę i musisz przyjść.

Skąd czerpać motywację do treningu? Podsumowanie

Jak widać jest kilka sposobów na znalezienie motywacji do treningu. Forma aktywności, miejsce oraz towarzystwo to najważniejsze czynniki. Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że mnie motywują słowa innych którzy widzą zmiany w mojej sylwetce bądź też w wynikach siłowych.

Zainteresował Cię tekst skąd czerpać motywację do treningu? Sprawdź mojego bloga znajdziesz tam:

Nie zanudziłem Cię? Koniecznie sprawdź moje media społecznościowe:

Pragnę przypomnieć, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa. Treningi personalne w cenie 120 zł prowadzę w studiu treningu personalnego Centrum treningu. Na zajęcia zapraszam mieszkańców okolic:

 • Warszawa Bielany
 • Łomianki
 • Warszawa Żoliborz
 • Młociny
 • Warszawa Bemowo
 • Chomiczówka
 • Warszawa Targówek

Twój trener personalny Michał