W związku z rekordowymi ilościami zakażeń Covid-19 prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki zdecydował o zamknięciu od 19 października siłowni, basenów i klubów fitness. Aktualne obostrzenia miały funkcjonować do 4 stycznia 2021 roku ale już wiemy, że tak nie będzie.

Siłownie zamknięte do 18 stycznia. Informacje

W sobotę 12 grudnia gościem Krzysztofa Ziemca w radiu RMF był Mateusz Morawiecki. W trakcie programu padło pytanie od widza o możliwy termin otwarcia siłowni. Prezes rady ministrów jasno stwierdził, iż siłownie zostaną zamknięte minimum do 18 stycznia. Nazwał, te decyzje „poświątecznym odpoczynkiem od różnego rodzaju aktywności„. Argumentuje te decyzje faktem, iż w trzeciej dekadzie stycznia 2021 roku zacznie się czas szczepień.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

Całość wywiadu można znaleźć w linku na dole (od 16 minuty)

Siłownie zamknięte do 18 stycznia. Aktualizacja

W czwartek 17 grudnia minister zdrowia zapowiedział bezwzględne zamknięcie siłowni dla osób trenujących rekreacyjnie. Więcej informacji można znaleźć w moim artykule- bezwzględne zamknięcie siłowni.

W ostatnim czasie przeprowadzane są masowe kontrole siłowni w całym kraju. Więcej o nich można przeczytać tutaj.

Zaciekawił Cie ten artykuł? Zapraszam na mojego bloga i Facebooka znajdziesz tam miedzy innymi:

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa. Treningi personalne (również w trakcie pandemii) prowadzę w okolicach:

  • Warszawa Bielany
  • Łomianki
  • Młociny
  • Białołęka
  • Warszawa Żoliborz

Twój trener personalny Michał