Bardzo często spotykam się pytaniami gdzie prowadzę treningi personalne. Pracując jako trener personalny zajęcia ze mną odbywają się w studiu treningu personalnego- centrum treningu. Choć część zajęć prowadzę na siłowni, i tu pojawia się pytanie siłownia czy studio treningu personalnego co wybrać? W tym tekście spróbuję odpowiedzieć na to pytanie.

Siłownia czy studio treningu personalnego. Czym jest siłownia?

Według teorii siłownia to miejsce przeznaczone do uprawiania kulturystyki i sportów siłowych. Siłownie w ostatnim czasie przeżywają wielki boom, co chwile otwierane są nowe kluby. Coraz większe zainteresowanie siłowniami spowodowało szybki rozkwit branży. Na samych Bielanach jest ok 20 mniejszych bądź większych siłowni. Z takich miejsc mogą korzystać zarówno sportowcy zawodowi jak i amatorzy. Niektóre kluby skierowane są do różnego typu klienta

  • Kluby dla kobiet typu treningu obwodowego na przykład mrs sporty
  • Silownie dla zawodników mieszanych sztuk walki na przykład ksw gym

Siłownia oferuje swoim klientom zarówno zajęcia grupowe (na przykład fitness), treningi personalne z trenerem jak i zajęcia grupowe na silowni typowo cross fit. Z siłowni można także korzystać indywidualnie.

Siłownie zazwyczaj posiadają od 100m2 wzwyż. Największą siłownią w Warszawie jest fit/one mieszczące się w centrum handlowym Blue City. Klub posiada ponad 5 000m.

Siłownia czy studio treningu personalnego. Czym jest studio treningu personalnego

Siłownia czy studio treningu personalnego

Studio treningu personalnego to miejsce – podobnie jak w przypadku siłowni – można uprawiać sport w tym kulturystykę. Jedną i największą różnicą jest fakt, iż w studiu treningu personalnego przybywa trener i podopieczny. Bez udziału osób trzecich. Co daje osobie ćwiczącemu jak i trenerowi personalnemu pełen komfort, bezpieczeństwo i swobodę. W studiu treningu personalnego zazwyczaj nie prowadzone są zajęcia grupowe, wstęp dla osób chcących ćwiczyć bez trenera jest niemożliwy.

Sprzęt jaki zostaniemy w studiu treningu personalnego różni się znacząco od siłowni. W siłowniach najczęściej zastaniemy maszyny, bieżnie. W studiach treningu personalnego sprzęt ukierunkowany jest do treningu ze sztangami, hantlami, kettlebell bądź z ciężarem własnego ciała.

Studia treningu personalnego w większości to małe placówki nieprzekraczające 100m2.

Siłownia czy studio treningu personalnego. Podsumowanie trenera personalnego

By odpowiedzieć na pytanie siłownia czy studio treningu personalnego musimy wcześniej odpowiedzieć na pytanie „jakich zajęć oczekujemy”. Jeśli lubimy ćwiczyć samemu to bardziej pasuje do nas siłownia. Jeśli zaś szukamy trenera personalnego który będzie nas prowadził to lepszym rozwiązaniem będzie studio treningu personalnego. Wszystko zależy od tego jaką formę treningu preferujemy.
Prowadząc treningi personalne na siłowni bardzo często spotykałem się z sytuacją w której ciężko było mi przeprowadzić trening tai jaki miałem w planie. Wszystko przez tłok na siłowni i zajęty sprzęt.

Pracując jako trener personalny zajęcia prowadzę w Centrum treningu na ulicy Wólczyńskiej 55. Studio to charakteryzuje sie tym, że podczas treningów personalnych inne osoby nie wchodzą na sale. Bardzo dobre rozwiązanie dla osób które nie chcą bądź nie lubią trenować na zatłoczonej siłowni. Sala na wyłączność daje nam spokój, komfort i bezpieczeństwo. Centrum treningu to także połączenie siłowni i studia treningu personalnego ponieważ prócz usługi treningu personalnego istnieje także możliwość wynajmu sal na wyłączność. Jest to ciekawa opcja dla osób które chcą łączyć treningi personalne z trenerem z treningami w samotności.

Zaciekawił Cię ten tekst siłownia czy studio treningu personalnego? Zapraszam na mojego bloga znajdziesz tam:

Zainteresował Cię ten tekst? Koniecznie sprawdź moje media społecznościowe:

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa. Treningi personalne prowadzę w okolicach

  • Łomianki
  • Warszawa Żoliborz
  • Młociny
  • Warszawa Targówek
  • Chomiczówka
  • Warszawa Bemowo

Twój trener personalny Michał