Dzisiejszy tryb życia oraz często wymuszona pozycja ciała w trakcie naszej pracy może powodować sztywność mięśni oraz bóle. Aby zniwelować te objawy często wybieramy się w tym celu na siłownię lub wybieramy odpowiadający nam zestaw ćwiczeń i wykonujemy go w zaciszu domowym. Często zapominamy jednak o tym, że nasze mięśnie oprócz ruchu i ćwiczeń potrzebują jeszcze rozluźnienia.

 I właśnie rolowanie jest najlepszym sposobem, aby za pomocą jednego przyrządu – rollera wprowadzić nasze mięśnie w przyjemny stan spoczynku.

Rolowanie jest rodzajem automasażu, który daje tyle samo, a nawet więcej korzyści niż tradycyjny masaż wykonywany przez drugą osobę. Z tego tekstu dowiemy się czym jest rolowanie i jakie są jego zalety.

Rolowanie- zalety. Czym jest rolowanie

Zanim poznamy zalety rolowania warto dowiedzieć czym jest rolowanie. Do rolowania wykorzystujemy specjalny roller który wykonań jest ze specjalnego tworzywa a większość rollerów posiada także specjalne wypustki. Samo rolowanie możemy porównać do rozgniatania ciasta lecz w tym wypadku ciastem są nasze mięśnie. Rolowanie to nic innego jak masaż mięśni podczas którego na daną partię naciska ciężar naszego ciała. Rolowanie wykonujemy pracując po całej długości danego mięśnia tam gdzie czujemy największy ból. Gdy ból odpuszcza zmieniamy miejsce. Uwazamy by nie najechać na kolana czy łokcie. Na początku wystarczy około 30 sekund na dany mięsień.

Rolowanie- zalety. Rozluźnienie mięśni

Rolowanie jest świetnym potreningowym uzupełnieniem dla stretchingu. Wykonując obie czynności nie tylko rozluźnimy, ale również „wyciszymy” nasze mięśnie. Dzięki temu unikniemy zakwasów, a nasze tkanki staną się lepiej ukrwione i nawodnione.

Rolowanie zalety

Rolowanie- zalety. Walka z cellulitem

Tak! W końcu możemy zawalczyć z tak bardzo niechcianą skórką pomarańczową! Rolowanie wzmacnia ciało i sprawia, że skóra staje się bardziej ujęrniona, a co za tym idzie – napięta. W końcu można połączyć przyjemne z pożytecznym – relaksujący masaż oraz zachwycające efekty wizualne. Jeśli interesuje Cię temat walki z cellulitem koniecznie przeczytaj mój wpis o diecie antycellulitowej.

Rolowanie- zalety. Walka z bólem

Ilekroć zdarza się, że w wyniku przetrenowania czy po prostu – złego ułożenia w trakcie snu boli nas jakaś część ciała? Rolowanie może ukazać się w takiej sytuacji zbawienne. Pomoże nam pozbyć się bólu poprzez „rozbicie” mięśni. Pamiętajmy jednak, że taki rodzaj masażu nie powinien trwać dłużej niż ok. 3 minuty na jedną część ciała. Najlepiej wykonywać go powoli oraz małymi odcinkami. Tak jak wcześniej wspominałem warto zacząć nawet od 30 sekund.

Rolowanie- zalety. Wysmuklenie sylwetki

Rolowanie pomoże nam w utrzymaniu smukłej sylwetki, ponieważ podczas automasażu – nasze mięśnie wydłużają się oraz następuje likwidacja przykurczów. Proces ten pomaga nam w zbudowaniu silnego  i zdrowego ciała, o którym wszyscy marzymy.

Rolowanie- zalety. Rodzaje rollerów

Na rynku możemy spotkać kilka rodzajów rollerów do masażu. O to ich charakterystyka:

  • długi– uniwersalny do masażu całego ciała
  • krótki– wykorzystany do masażu mniejszych partii mięśniowych jak na przykład łydka
  • z wypustkami– skierowany dla osób zaawansowanych w automasażu, których mięśnie potrzebują silniejszego bodźca
  • gładki– przeznaczony dla nowicjuszy

Spodobał Ci się tekst rolowanie- zalety? Koniecznie sprawdź mojego bloga znajdziesz tam:

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa. Treningi personalne w cenie 120 zł prowadzę w studiu treningu personalnego Centrum Treningu przy ulicy Wólczyńskiej 55. Na zajęcia zapraszam osoby z okolic:

  • Warszawa Żoliborz
  • Bemowo
  • Warszawa Bielany
  • Łomianki
  • Warszawa Targówek
  • Młociny

Twój trener personalny Michał