Bardzo wiele osób zastanawia się nad podjęciem współpracy z trenerem personalnym. Bardzo liczne grono potencjalnych podopiecznych ma różne obawy, nie zna do końca zasad panujących pomiędzy trenerem a podopiecznym. Właśnie dla takich osób powstał tekst – prywatny trener fitness Warszawa wady i zalety.

Prywatny trener fitness Warszawa. Wady i zalety. Kim jest prywatny trener

Prywatny trener fitness to osoba która podczas treningów personalnych z podopiecznym uczy techniki, motywuje oraz monitoruje jego postępy. Układa plany treningowe, zestawy ćwiczeń dobrane do potrzeb i celów podopiecznego. Uczy prawidłowej postawy ciała oraz pomaga przeciwdziałać wadom postawy podopiecznego. Współpraca z trenerem personalnym powinna znacznie skrócić niezbędny czas do uzyskania określonego celu, a wiedzą którą przyswoimy podczas treningów z trenerem personalnym może przydać nam się w przyszłości.

Prywatny trener fitness Warszawa. Wady i zalety. Czym są treningi personalne

Jednym z najczęstszych zadań trenera jest prowadzenie treningów personalnych. A czym powinny charakteryzować się treningi personalne? Sprawdźmy

 • wyłącznością na linii tre – podopieczny
  Trening personalny odbywa się zazwyczaj na płaszczyźnie trener osobisty – podopieczny. Nie w większej grupie. Dzięki temu trener osobisty jest skupiony tylko i wyłącznie na podopiecznym. Kontroluje technikę wykonywania ćwiczeń, postawę, motywuje oraz dba o bezpieczeństwo. Wtedy odpowiedź na pytane trening personalny kiedy efekty – jest prosta. Jeżeli treningi są realizowane i baran jest pod uwagę na ta zasada treningi przynoszą szybsze efekty.
 • wyborem czasu – kiedy odbędzie się trening personalny?
  Pora odbywania treningu personalnego zależy w dużej mierze od podopiecznego, i jego możliwości czasowych. Nie jest uzależniony od grafiku klubu fitness, co jest wygodniejsze.
 • wyborem miejsca – gdzie odbędzie się trening personalny?
  Trening personalny nie musi odbywać się na siłowni. Jeśli jest taka potrzeba trener osobisty może zorganizować trening personalny na zewnątrz bądź w domu podopiecznego. Moja oferta również obejmuje treningi personalne w domu na terenie miasta Warszawa.
 • dostępnością dla wszystkich
  Trening personalny jest dla każdego zarówno dla osób zaawansowanych, jak i tych które dopiero rozpoczynają przygodę z siłownią.
 • indywidualnym podejściem
  Intensywność treningu personalnego jest „skrojona na miarę ” podopiecznego, jego celu i możliwości. W odróżnieniu do zajęć grupowych gdzie intensywność jest dobrana pod grupę osób.
 • prowadzeniem żywieniowym
  Trener osobisty prócz prowadzenia z podopiecznym treningów personalnych pomaga mu także w kwestiach żywieniowych. Doradza z jakich produktów korzystać i w jakich ilościach a z jakich zrezygnować. Zobacz, moje przepisy: owsiane ciastkaowsiane racuchyfit majonez.
 • dostępnością
  W odróżnieniu do instruktora zajęć grupowych który jest dostępny tylko podczas zajęć, trener personalny jest do dyspozycji podopiecznego cały czas. W każdej chwili można się z nim skontaktować i poradzić.
 • monitorowaniem postępów
  Dobry trener personalny monitoruje postępy podopiecznego. Sprawdza czy dany plan treningowy przynosi efekty i reaguje na bieżąco jeśli jest taka potrzeba.
Nowa siłownia Warszawa. Sprawdź centrum treningu
 • nauką świadomych wyborów. Trener personalny potrafi uczy podopiecznego świadomych wyborów między innymi zakupów czy dań w restauracji.
 • budowaniem świadomości ruchowej podopiecznego. Trener personalny uczy podopiecznego jak odczytywać sygnały ze swojego ciała oraz uczy podstaw anatomii.
Prywatny trener fitness Warszawa

Prywatny trener fitness Warszawa. Wady i zalety

Wiemy już czym zajmuje się prywatny trener oraz czym są treningi personalne. Pierwszą zaletą współpracy z trenerem jest indywidualne podejście. To co odróżnia zajęcia grupowe na przykład fitness od treningów personalnych jest fakt, że uwaga prowadzącego jest skupiona na jednej osobie. Dzięki temu z treningu wynosimy o wiele więcej niż z zajęć grupowych.

Niepodważalną zaletą współpracy z trenerem jest również prowadzenie żywieniowe. Każdy prywatny trener prowadzi swoich podopiecznych żywieniowo, radzi i uczy w kwestii dietetyki.

Indywidualne podejściem pod każdą postacią- to największa zaleta współpracy z trenerem. A wady? Ja nie ich nie znam 🙂

Spodobał Ci się artykuł prywatny trener fitness Warszawa wady i zalety? Sprawdź mojego bloga znajdziesz tam:

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa. Treningi personalne prowadzę w okolicach:

 • Łomianki
 • Warszawa Żoliborz
 • Młociny
 • Warszawa Bemowo
 • Targówek

Twój trener personalny Michał