Pracując jako trener personalny na terenie Warszawy bardzo często spotykam się z takim pytaniem. Kluby fitness posiadają bardzo bogatą game usług począwszy od treningów personalnych i zajęć fitness, po masaże, fizjoterapie czy sauny kończąc. Zarówno treningi personalne z trenerem osobistym jak i zajęcia grupowe posiadają wiele zalet lecz którą aktywność wybrać?

Trener osobisty czy zajęcia grupowe. Czym są zajęcia grupowe

Jak już wcześniej wspomniałem warszawskie kluby fitness posiadający bardzo bogatą ofertę zajęć grupowych. Ale na czym one polegają? Jest to nic innego jak trening w większej grupie osób.
Najczęściej prowadzone są przez doświadczonego instruktora, uczestniczy w nich zazwyczaj od kilku do kilkunastu osób. Rozróżniamy kilka odmian zajęć fitness.

Trener osobisty czy zajęcia grupowe. Odmiany zajęć grupowych.

 • relaksacyjne (np. zdrowy kręgosłup, streching, joga)
  Zajęcia te charakteryzują się niską intensywnością, spokojną muzyką. Głównym ich celem jest wzmocnienie i uelastycznienie mięśni, poprawa koncentracji i wyciszenie.
 • choreograficzne (np. zumba)
  Zajęcia oparte na tanecznych układach. Poprawiają pamięć ruchową, wydolność. Skierowane do osób zaawansowanych.

Siłownia a klub fitness Warszawa. Czy są różnice

 • kształtujące sylwetkę ( np. ABT, TBC)
  Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem rozmaitego sprzętu – gum, stepów, hantli. Pozytywnie wpływają na każdą partię ciała, poprawiają krążenie.
 • wydolnościowe (np. spinnnig, crossfit)
  Spinning to zajęcia na specjalnych rowerach w rytm muzyki. Zajęcia prowadzone przez instruktora o rożnej intensywności.
  Crossfit to jedne z najbardziej intensywnych zajęć. Polegają na wykonywaniu jak największej liczby powtórzeń ćwiczenia angażującego jak największą ilość mięśni. Skuteczny trening do budowy jak masy mięśniowej jak redukcji tkanki tłuszczowej lecz skierowany tylko i wyłącznie do osób zaawansowanych, z opanowaną techniką ćwiczeń.

Trener osobisty czy zajęcia grupowe. Czym jest trening personalny?

Znakomita większość siłowni na terenie Warszawy posiada w swojej ofercie trening personalny, pora wyjaśnić na czym polega. Jest to nic innego jak ścisła współpraca pomiędzy trenerem osobistym, a podopiecznym. Dobry trening personalny charakteryzuje się :

 • wyłącznością na linii trener – podopieczny
  Trening personalny odbywa się zazwyczaj na płaszczyźnie trener osobisty – podopieczny. Nie w większej grupie. Dzięki temu trener osobisty jest skupiony tylko i wyłącznie na podopiecznym. Kontroluje technikę wykonywania ćwiczeń, postawę, motywuje oraz dba o bezpieczeństwo.
 • wyborem czasu – kiedy odbędzie się trening personalny?
  Pora odbywania treningu personalnego zależy w dużej mierze od podopiecznego, i jego możliwości czasowych. Nie jest uzależniony od grafiku klubu fitness.
 • dostępnością dla wszystkich
  Trening personalny jest dla każdego zarówno dla osób zaawansowanych, jak i tych które dopiero rozpoczynają przygodę z siłownią.
 • indywidualnym podejściem
  Intensywność treningu personalnego jest „skrojona na miarę ” podopiecznego, jego celu i możliwości. W odróżnieniu do zajęć grupowych gdzie intensywność jest dobrana pod grupę osób.
 • wyborem miejsca
  Trening personalny nie musi odbywać się na siłowni. Jeśli jest taka potrzeba trener może zorganizować trening personalny na zewnątrz bądź w domu podopiecznego. Moja oferta również obejmuje treningi personalne w domu na terenie miasta Warszawa.
 • prowadzeniem żywieniowym
  Trener osobisty prócz prowadzenia z podopiecznym treningów personalnych pomaga mu także w kwestiach żywieniowych. Doradza z jakich produktów korzystać i w jakich ilościach a z jakich zrezygnować. Zobacz, moje przepisy: owsiane ciastkaowsiane racuchynadziewane papryczki.
 • dostępnością
  W odróżnieniu do instruktora zajęć grupowych który jest dostępny tylko podczas zajęć, trener personalny jest do dyspozycji podopiecznego cały czas. W każdej chwili można się z nim skontaktować i poradzić.
 • monitorowaniem postępów
  Dobry trener personalny monitoruje postępy podopiecznego. Sprawdza czy dany plan treningowy przynosi efekty i reaguje na bieżąco jeśli jest taka potrzeba.

Sprawdź jaka jest cena trenera personalnego w mieście stołecznym Warszawa.

 • nauką świadomych wyborów
  Dobry trener osobisty potrafi uczy podopiecznego świadomych wyborów między innymi zakupów czy dań w restauracji.
 • budowaniem świadomości ruchowej podopiecznego
  Trener osobisty uczy podopiecznego jak odczytywać sygnały ze swojego ciała oraz uczy podstaw anatomii.

Więc co wybrać trening grupowy czy osobisty?

Widzimy różnicę między zajęciami grupowymi a treningiem personalnym. Zajęcia fitness w Warszawie jak i na terenie całej Polski choć są różne i dla wszystkich to jednak posiadają jedną wielką wadę – odbywają się w większej grupie. Tu trening personalny ma dużą przewagę. Indywidualne podejście to klucz do osiągnięcia zamierzonych efektów które dzięki treningom personalnym osiągniemy znacznie szybciej.
Najlepszym rozwiązaniem jest aby treningi personalne z trenerem osobistym były naszą podstawową aktywnością, zajęcia fitness mogą być uzupełnieniem lub – raz na jakiś czas – zamiennikiem treningu z trenerem personalnym.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł? Sprawdź mojego bloga lub facebooka znajdziesz tam miedzy innymi:

Jeśli właśnie to ze mną chcesz realizować swoje cele i zmieniać sylwetkę pragnę przypomnieć gdzie na terenie miasta stołecznego Warszawa prowadzę treningi personalne:

 • Łomianki
 • Warszawa Żoliborz
 • Chomiczówka
 • Warszawa Bemowo
 • Młociny
 • Warszawa Targówek

Twój trener personalny Michał! Pozdrawiam!