Pracując jako trener personalny w mieście Warszawa (a dokładniej Bielany, Żoliborz, Bemowo, Targówek i podwarszawskie Łomianki) bardzo często podczas współpracuje z kobietami. U Kobiet jednym z najczęstszych problemów są pelikany czyli Obwisłe ramiona Jak z nimi walczyć…

Pelikany. Obwisłe ramiona Jak z nimi walczyć. Co to są pelikany wyjaśnia trener personalny

Obwisłe ramiona – pelikany to nic innego jak obwisła skóra na ramionach najczęściej występująca u kobiet. Ramiona to najczęstsze miejsce, gdzie szybko widoczna jest utrata elastyczności związana z wiekiem oraz wynikająca z wahań wagi. Skóra w tej okolicy jest cienka i ma skłonność do wiotczenia, co jest przyczyną powstawania tzw. pelikanów. Odpowiednie połączenie indywidulanie dobranego żywienia, treningu oraz zabiegów może wyeliminować ten problem.

Pelikany. Obwisłe ramiona Jak z nimi walczyć. Żywienie

Jednym z najważniejszych sposobów walki z obwisłymi ramionami jest odpowiednio dobrane żywienie. Ujemny bilans kaloryczny spowoduje powolny zanik tkanki tłuszczowej w tym także obwisłych ramion. Ważne jest by żywienie nie spowodowało szybkich wahań wagi ciała. Do obliczenia zapotrzebowania kalorycznego zapraszam do kalkulatora. Wagę powinniśmy tracić wolno ale stabilnie. Do obserwacji postępów polecam także przeprowadzać średnio raz na miesiąc analizę składu ciała, oraz sprawdzać obwody nie tylko wagę ale raz na 10 dni.

Pelikany. Obwisłe ramiona Jak z nimi walczyć. Ćwiczenia

Kolejnym bardzo ważnym elementem walki z obwisłymi ramiona są ćwiczenia, a dokładnie ćwiczenia na mięsień trójgłowy znajdujący się z tyłu ramienia. Dzięki ćwiczeniom triceps stanie się silniejszy, bardziej wypełniony dzięki czemu skóra w tych miejscach będzie bardziej jędrna i napięta. Ćwiczenia możemy wykonywać w domu jak i na siłowni. O to kilka ćwiczeń

Prostowanie ramion z hantlami

 • Mięśnie zaangażowane
  Trójgłowy ramienia
 • Technika wykonania
  Opieramy się o podłogę, plecy proste równolegle do podłoża z zachowaniem naturalnej krzywizny kręgosłupa. Chwytamy za hantla chwytem młotkowym. Łokcie przy tułowiu, bierzemy wdech i wykonujemy prostowanie przed ramion. W momencie maksymalnego spięcia mięśnia trójgłowego robimy wydech i wracamy do pierwszej pozycji.

Wyciskanie francuskie hantlami

 • Mięśnie zaangażowane
  Trójgłowy ramienia
 • Technika wykonania
  Kładziemy się na podłodze, chwytamy za hantle bierzemy wdech i zaczynamy opuszczać hantle do boków głowy. Zatrzymujemy ruch i wracamy do pozycji startowej robiąc wydech i mocno spinamy mięśnie trójgłowe.

Wyciskanie hantlami leżąc

 • mięśnie zaangażowane
  Piersiowy większy, trójgłowy ramienia
 • technika wykonania
  Kładziemy się na podłodze, jeśli mamy taką możliwość to na pufie. Ściągamy łopatki, szyja jest przedłużeniem kręgosłupa- patrzymy się w górę. Nogi stabilnie na podłożu najlepiej pod kątem 90 stopni. Chwytamy hantle nachwytem wykonujemy wdech i wypychamy hantle ku górze w prostej linii. Łopatki cały czas ściągnięte. Następnie robimy wydech opuszczając hantle tak by w końcowej fazie łokcie były trochę niżej niż linia barków.


Polecam również prostowanie ramion za pomocą taśm trx.
Dobrym sposobem jest również trening całego ciała, na przykład plan treningowy w domowych warunkach dla kobiet.

Pelikany. Obwisłe ramiona Jak z nimi walczyć. Zabiegi polecane przez trenera personalnego

Część moich podopiecznych korzysta także z zabiegów ujędrniających skórę ramion. Wartymi polecenia zabiegami są:

 • Ultradźwięki
  Podgrzewają one wybrane tkanki dzięki czemu obkurczają się. Dochodzi do mikrouszkodzeń wynikiem czego wytwarza się kolagen. Dzięki czemu skóra w miejscach poddawanych ultradźwiękom staje się bardziej napięta, młodsza i bardziej wymodelowana.
 • fale radiowe
  Pole magnetyczne dociera do głębokich warstw skóry polepszając krążenie krwi. Ultradźwięki pomagają ujędrnić skórę i pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Pelikany. Obwisłe ramiona Jak z nimi walczyć. Podsumowanie

Jest kilka sposobów na walkę z obwisłymi ramionami. Najważniejszą kwestią jest utrzymanie bądź stopniowe pozbywanie się kilogramów. Ważne by odchudzanie przeprowadzać stopniowo. Zbyt szybkie odchudzanie może spowodować odwrotny skutek. Idealnym połączeniem jest ujemny bilans kaloryczny oraz ćwiczenia w domu bądź na siłowni pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Osoby które mimo to dalej mają problemy z obwisłymi ramionami polecane są specjalne zabiegi ujędrniające.

Spodobał Ci się ten tekst? Koniecznie wejdź na mojego bloga bądź facebooka znajdziesz tam:

Zainteresował Cię ten tekst? Koniecznie sprawdź moje media społecznościowe:

Przypominam, że pracuje jak trener personalny w mieście Warszawa, zaś treningi personalne w cenie 120 zł odbywają się w studiu treningu personalnego „Centrum treningu” mieszczącym się przy ulicy Wólczyńskiej 55. Na zajęcia zapraszam osoby z okolic:

Twój trener personalny Michał