Pracuje jako trener personalny w Warszawie od 2013 roku. W swojej karierze trenerskiej mam za sobą prace w dużych klubach takich jak OxyGym na warszawskim Ursusie, jak i pracę w mniejszych kameralnych siłowniach na przykład Calypso Targówek czy siłownia Forest na warszawskich Bielanach. Dzięki takiemu doświadczeniu mogę odpowiedzieć na pytanie ” Kameralna siłownia Warszawa – czy to dobry wybór„?

Odpowiadam: Kameralna siłownia Warszawa to dobry wybór pod pewnymi względami. Jeśli wiesz, że nie lubisz przepychu, tłumu, denerwują Cię ludzie, a Ty wolisz skupić się ćwiczeniach. To kameralna siłownia Warszawa jest dla Ciebie.

Kameralna siłownia Warszawa – czy to dobry wybór? Czym jest kameralna siłownia? Wyjaśnia trener personalny

Wiele osób zastanawia się czym jest kameralna siłownia, otóż jest to klub fitness, siłownia o troszkę mniejszej pojemności niż nowoczesne siłownie znajdujące się w galeriach handlowych jak na przykład Zdrofit Młociny ulokowany w Galerii Młociny na Bielanach.
Kameralna siłownia Warszawa ma pewne cechy charakterystyczne:

 • Na kameralnej siłowni w Warszawie nie musisz podpisywać umowy, masz miesięczny karnet.
 • Na kameralnej siłowni w Warszawie nie ma tłumów, jest mniej ćwiczących.
 • Kameralna siłownia Warszawa to brak dziwnych pięknych ludzi których celem nie jest trening ale lans i rozmowa
 • Kameralna siłownia Warszawa to mniejsza liczba maszyn do ćwiczeń,
 • Kameralna siłownia Warszawa to brak natarczywych trenerów personalnych chcących jedynie sprzedać pakiet treningów personalnych
 • w kameralnych siłowniach nie występują korporacyjne chwyty sprzedażowe, których mnóstwo jest w sieciowych klubach

Kameralna siłownia Warszawa – czy to dobry wybór? Zalety kameralnej siłowni Warszawa

Mniejsza ilość ćwiczących to jedna z największych zalet kameralnych siłowni, nikt bowiem nie lubi tłoku w trakcie treningu personalnego czy wręcz kolejki do maszyny czy też bieżni. Kolejną zaletą kameralnych siłowni jest fakt, że w takich miejscach najczęściej trenują stali klienci i panuje w nich wręcz rodzinna atmosfera ponieważ wszyscy od dawna się znają.
Kameralna siłownia to bardzo dobre wyjście dla osób początkujących które wstydzą się stawiać pierwsze kroki obok osób zaawansowanych.
Pamiętać musimy, że nie każda kameralna siłownia musi posiadać stary nie zadbany sprzęt. W większości kameralnych siłowni w których prowadziłem bądź prowadzę treningi personalne sprzęt jest na bardzo wysokim poziomie. Równie dobrze łatwo jest znaleźć siłownie duże sieciowe w których sprzęt jest stary i zaniedbany – powierzchnia siłowni nie ma tu nic do tego.

Kameralna siłownia Warszawa. Centrum treningu

Nowością na warszawskim rynku branży fitness jest Centrum treningu zlokalizowane na warszawskich Bielanach. Klub ten posiada pięć w pełni wyposażonych sal treningowych dostępnych na wyłączność. Oznacza to, że możemy wynająć sale treningową tylko dla siebie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie spokój, komfort, i kameralne warunki. Sale dostępne są 24h na dobę.

Kameralna siłownia Warszawa – czy to dobry wybór? Podsumowanie

Odpowiedź na pytanie ” Kameralna siłownia Warszawa – czy to dobry wybór „? Brzmi: Tak! Zarówno dla osób zaawansowanych jak i początkujących to bardzo dobre wyjście. Pamiętać musimy, że nie metraż i logo siłowni się liczy ale jak ciężki zrobimy i jak potrafimy wykorzystać dany sprzęt. A jak wykorzystać dany sprzęt? Tego można dowiedzieć na treningach personalnych.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł zapraszam na mojego bloga, instagrama i facebooka tam znajdziesz inne ciekawostki ze świata sportu i odżywiania. Na przykład:

 • Trening 5×5 prosty i łatwy plan treningowy na mase i siłę mięśniową

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście stołecznym Warszawa a treningi personalne w cenie 120 zł prowadzę w okolicach:

 • Warszawa Bielany (Centrum treningu)
 • Łomianki
 • Warszawa Targówek
 • Młociny
 • Warszawa Żoliborz
 • Chomiczówka
 • Warszawa Bemowo

Twój trener personalny Michał.