Pracując jako trener personalny bardzo często wiele osób omyłkowo nazywa mnie instruktorem. Instruktor na siłowni to nie jest trener personalny, te osoby różni bardzo wiele, dlatego dziś postanowiłem odpowiedzieć na pytanie „instruktor personalny Warszawa, czy to ta sama osoba co trener personalny? „

Instruktor personalny Warszawa, czy to ta sama osoba co trener personalny? Kim jest trener personalny?

Aby pokazać różnicę między instruktorem na siłowni a trenerem personalnym musimy przypomnieć sobie kim jest trener personalny.
Trener personalny to osoba która podczas treningów personalnych z podopiecznym uczy techniki, motywuje oraz monitoruje jego postępy. Układa specjalne plany treningowe, zestawy ćwiczeń dobrane do potrzeb i celów podopiecznego. Uczy prawidłowej postawy ciała oraz pomaga przeciwdziałać wadom postawy podopiecznego. Motywuje do działania. Współpraca z trenerem personalnym powinna znacznie skrócić niezbędny czas do uzyskania określonego celu, a wiedzą którą przyswoimy podczas treningów z trenerem personalnym może przydać nam się w przyszłości.

Instruktor personalny Warszawa, czy to ta sama osoba co trener personalny? Kim jest instruktor na siłowni?

Instruktor siłowni to osoba zatrudniona w danym klubie fitness. Jego obowiązkami są

  • dbanie o czystość siłowni
  • budowanie przyjaznej atmosfery w klubie
  • dbanie bezpieczeństwo ćwiczących
  • pomaganie w korzystaniu ze sprzętu
  • sprzedawanie dodatkowych usług

Możliwe są także dodatkowe obowiązki w zakresie pracy instruktora. Każda siłownia posiada regulamin w którym wymienione są wszystkie obowiązki instruktora.

Instruktor personalny Warszawa, czy to ta sama osoba co trener personalny? Podsumowanie

Tak jak widzimy jest różnica pomiędzy trenerem personalnym który pracuje indywidualnie z podopiecznym. W trakcie treningu personalnego jest dostępny tylko i wyłącznie dla podopiecznego. Dobiera plan treningowy żywienie indywidualnie do celów i potrzeb osoby z którą trenuje.
Instruktor zaś to osoba, która w pierwszej kolejności dba o porządek, atmosferę oraz bezpieczeństwo na siłowni. Instruktor jest dostępny dla każdego z ćwiczących, służy radą. Jeśli chcemy by instruktor podszedł do nas indywidualnie musimy umówić się z nim na trening personalny, a wtedy instruktor stanie się trenerem personalnym.

Spodobał Ci się artykuł „Instruktor personalny Warszawa, czy to ta sama osoba co trener personalny?” Koniecznie zajrzyj na mojego bloga znajdziesz tam również:

Zainteresował Cię ten tekst? Koniecznie sprawdź moje media społecznościowe:

Ja, Twój trener personalny zajęcia prowadzę w mieście Warszawa a dokładniej w okolicach:

  • Chomiczówka
  • Łomianki
  • Warszawa Żoliborz
  • Mlociny

Twój trener personalny Michał.