Od marca 2020 roku w kraju jak i na świecie trwa walka z Covid-19. W wyniku ciągle rosnącej liczbie zachorowań zamykane i otwierane są różne gałęzie gospodarki w tym siłownie i kluby fitness. Siłownie od czerwca do października były otwarte, później zaś z lepszym bądź gorszym skutkiem zostały zamknięte. Dlatego w dzisiejszym wpisie chciałbym odpowiedzieć na pytanie, gdzie ćwiczyć kiedy siłownie są zamknięte.

Gdzie ćwiczyć kiedy siłownie są zamknięte? W domu

Jednym z najprostszych sposobów na trening w czasie zamkniętych siłowni jest.. nasz dom.
Zakup sprzętu niezbędnego do treningu nie jest duży, hantle do ćwiczeń kosztują ok 200 zł. Zestawów ćwiczeń w domu nie brakuje. Na blogu publikowałem już plan treningowy w domowych warunkach dla kobiet , bądź trening dla par w domu.
Trening w domu jest ciekawą alternatywą ale dla osób mocno zmotywowanych. Bardzo ciężko jest utrzymać motywacje do zajęć w samotności w domu.

Gdzie ćwiczyć kiedy siłownie są zamknięte? Siłownie plenerowe

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są siłownie plenerowe. Takich miejsc w Warszawie nie brakuje, co chwile powstają kolejne. Korzystanie z nich jest zupełnie darmowe. Sprzęt jaki zastaniemy w siłowni plenerowej, to orbitrek, rowerek oraz maszyny wykorzystujące ciężar naszego ciała. Siłownie plenerowe czynne są cała dobę.
Nie wiesz gdzie w swoim pobliżu znajdziesz siłownie plenerową? Sprawdź w moim wpisie Siłownie na świeżym powietrzu Warszawa spis.

Gdzie ćwiczyć kiedy siłownie są zamknięte? Wynajęcie sali treningowej

Słysząc pytanie „gdzie trenować kiedy siłownie są zamknięte” odpowiadam- w centrum treningu przy ulicy Wólczyńskiej 57. Klub w odróżnieniu od pozostałych nie jest siłownią. Centrum treningu charakteryzuje się wynajmem sal treningowych na wyłączność.
Działa bardzo łatwo. Wchodzimy na stronę www.centrumtreningu.pl/rezerwacja następnie wybieramy sale, dogodny termin oraz godzinę. Płacimy online, po zatwierdzeniu płatności dostajemy kod wejściowy do klubu.
Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób chcących podtrzymać lub rozwijać swoją formę fizyczną, w bezpiecznych i komfortowych warunkach ponieważ sale wynajmujemy na wyłączność.

Gdzie ćwiczyć kiedy siłownie są zamknięte

Gdzie ćwiczyć kiedy siłownie są zamknięte? Podsumowanie trenera personalnego

W czasach pandemii Covid-19 bardzo ciężko jest znaleźć odpowiednie miejsce do treningu. Jednakże niektórzy radzą sobie w tych czasach bardzo dobrze. Dom, siłownie plenerowe czy wynajem sal treningowych na wyłączność, to przykłady gdzie mimo nie sprzyjających warunków można kontynuować przygodę z treningiem.

Zainteresował Cię tekst gdzie ćwiczyć kiedy siłownie są zamknięte? Sprawdź mojego bloga znajdziesz tam:

Przypominam, że pracuje jak trener personalny w mieście Warszawa. Treningi personalne prowadzę w okolicach:

  • Warszawa Żoliborz
  • Łomianki
  • Młociny
  • Warszawa Bemowo
  • Chomiczówka
  • Warszawa Targówek

Twój trener personalny Michał