W pracy trenera personalnego bardzo ważne jest poznanie podopiecznego, jego historii, stylu życia czy też codziennych nawyków. Jest to klucz do zmiany nawyków żywieniowych oraz zmiany sylwetki. Bardzo częstym przypadkiem jest zgłaszanie przez zarówno kobiety jak mężczyzn nadprogramowych kilogramów od czasu bycia w związku. Dlatego dzisiaj postanowiłem odpowiedzieć na pytanie dlaczego ludzie w długich związkach tyją.

Dlaczego ludzie w długich związkach tyją? Co mówi nauka?

Naukowcy od lat starają się odpowiedzieć dlaczego ludzie w długich związkach tyją. Przeprowadzono szereg badań starając sie znaleźć powody takiego stanu rzeczy.
Naukowcy z Methodist University w Dallas dowiedli iż, osoby będące w stałym związku są bardziej podatne na nadprogramowe kilogramy z kilku względów:

 • osoby będące w stałym związku niską motywacje do utrzymania prawidłowej masy ciała
 • małżonkowie są pewni swoich drugich połów dlatego nie walczą a atrakcyjny wygląd

Naukowcy z University od Queensland w swoich badaniach poszli o krok dalej i wyliczyli w swoich badaniach, że osoby w długich związkach tyją około 2 kilogramy na rok. Dzieje się tak ponieważ ludzie zakochani jedzą częściej razem a wręcz celebrują te chwile. Łączy się to również z mniejszą aktywnością fizyczną i dłuższym czasem spędzanym w domu w porównaniu do singli.

Sprawie przyjrzała się bardziej dr Catherine Hankey, ekspertka ds. żywienia z Uniwersytetu w Glasgow. Jej zdaniem największa pułapką dla naszej formy jest zamieszkanie z nową drugą połówką. Jej zdaniem kluczowe są pierwsze tygodnie podczas których możemy przytyć nawet 2.2 kilograma. Z czego to się bierze? Przede wszystkim ze zmiany trybu życia, kończą się długie spacery czy częste wyjścia na randki. Do tego dochodzą niekończące się wspólne posiłki. Dr Catherine Hankey twierdzi iż szczęśliwy związek jest synonimem wzajemnego dokarmiania.

Z badań naukowców wynika również, że wspólne zamieszkanie powoduję, że kobiety jedzą więcej wysoko kalorycznych potraw, są mniej aktywne co ma duży wpływ na wagę. Naukowcy twierdzą także, iż wspólne zamieszkanie wpływa negatywnie na kobiety ponieważ przejmują niezdrowe nawyki żywieniowe partnerów.

Pracując jako trener personalny mogę dodać jeszcze jeden ważny aspekt mianowicie z wiekiem nasz metabolizm zwalnia, bardziej skupiamy się na pracy coraz mniej jesteśmy aktywni fizycznie co też rzutuje na naszą formę oraz wagę.

Dlaczego ludzie w długich związkach tyją

Dlaczego ludzie w związkach tyją. Jak z tym walczyć radzi trener personalny

Jest wiele sposobów by nie dopuścić do zwiększenia wagi po wspólnym zamieskznaiu razem. Oto kilka sposobów:

 • nie jedzcie tych samych porcji
  Jak dobrze wiemy mężczyźni potrzebują więcej kalorii od kobiet, dlatego kobiety starajcie się jeść porcje o połowę mniejsze od swoich partnerów
 • wybierajcie mądrze
  Zamawiając posiłek do domu wybierajcie dwie wersje- normalną dla niego i wersje „light”- dla niej
 • ruszajcie się
  Nie ma nic lepszego po obfitym posiłku niż długi spacer. Nie lubicie siłowni? Żaden problem trzy długie spacery lub jazda na rowerze zawsze pozytywnie wpłyną na Wasze organizmy
 • znajcie umiar
  Kiedy on je a Ty nie jesteś głodna nie musisz na siłę czegoś zjadać, możesz mu potowarzyszyć popijając herbatę.

Jeśli jesteście ciekawi innych sposobów zapraszam do mojego artykułu nocne podjadanie. Jak temu zaradzić?

Dlaczego ludzie w długich związkach tyją. Podusmowanie

Wspólne zamieszkanie, mniejsza aktywność fizyczna, brak motywacji do dbania o siebie, pewność siebie i zaufanie do partnera, to powody przez które ludzie w długich związkach tyją. Będąc w związku musimy pamiętać, o aktywności fizycznej, zdrowym odżywianiu. Dobrym pomysłem są wspólne treningi pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Część moich podopiecznych to pary. Trening personalny w parze niesie za sobą wiele zalet.

Wiesz już dlaczego ludzie w długich związkach tyją? Sprawdź mojego bloga bądź facebooka znajdziesz tam:

Zainteresował Cię ten tekst? Koniecznie sprawdź moje media społecznościowe:

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście Warszawa.
W jakich okolicach możemy umówić się na trening personalny?

 • Łomianki
 • Młociny
 • Warszawa Żoliborz
 • Chomiczówka

Twój trener personalny Michał