W czasach gdy na świecie jak w Polsce szaleje Covid-19 bardzo wiele aktywności przeniosło się do cyberprzestrzeni. Nie inaczej jest z treningami. W czasie gdy zamknięte były siłownie ćwiczenia online lub przed to była czasem nasza jedyna możliwa aktywność. Ale czy ćwiczenia przed komputerem to na dłuższą metę dobry pomysł? W tym tekście dowiemy się co odróżnia ćwiczenia z trenerem personalnym od zajęć z filmów online.

Ćwiczenia z trenerem personalnym. Na czym polegają

Zanim poznamy różnice dzielące ćwiczenia z trenerem personalnym od ćwiczeń z filmików online pora przypomnieć sobie na czym polegają ćwiczenia z trenerem personalnym.

Pracuje jako trener personalny od 2013 roku. Zajęcia które prowadzę charakteryzują się bardzo indywidualnym podejściem. Każdy trening, ćwiczenie, powtórzenie jest dostosowane pod każdą osobę jej możliwości i cel treningowy. Każdy podopieczny to inny cel treningowy, mobilność wytrzymałość, przeciwwskazania. Każdy ma swoje słabsze i mocne strony. Choć cel treningów może być podobny- większość treningów jest zgoła inna.

Miejsce. W odróżnieniu od innych trenerów personalnych którzy zajęcia prowadzą na zatłocznych siłowniach ja swoje treningi przeprowadzam w swoim studiu treningu personalnego- Centrum treningu. Studio posiada pięć w pełni wyposażonych sal treningowych. Oznacza to,że w trakcie treningu personalnego na sali obecny jestem ja i podopieczny. Trening odbywa się bez udziału osób trzecich.

Prowadzenie żywieniowe. Prócz prowadzenia treningów personalnych większość swoich podopiecznych prowadzę żywieniowo. Więcej informacji można uzyskać tutaj.

Motywacja. Większość podopiecznych właśnie dlatego decyduje się na współpracę z trenerem personalnym. Dużo osób potrzebuje dodatkowej dawki motywacji, potrzebuje by ktoś nad nim stał i go pilnował.

Ćwiczenia z trenerem personalnym
SONY DSC

Ćwiczenia z trenerem personalnym. Na czym polegają ćwiczenia z filmikami online

Wiemy już na czym polegają ćwiczenia z trenerem personalnym, pora dowiedzieć się na czym polegają ćwiczenia z filmikami online.

Ćwiczenia z filmikami online polegają na niczym innym jak na powtarzaniu ćwiczeń które prezentuje trenerka na filmiku. Tylko i aż tyle.Ćwiczenia mogą być różne w zależności jaki mamy dostępny sprzęt i jaki jest nac cel treningowy. Najczęściej są to ćwiczenia:

  • Ogólnorozwojowe
  • Cardio
  • Interwały
  • Płaski brzuch
  • Pośladki
Ćwiczenia z trenerem personalnym

Ćwiczenia z trenerem personalnym co je odróżnia od ćwiczeń z filmików online

Największą różnicą jest indywidualne podejście. Ćwiczenia z trenerem charakteryzuje fakt, iż dobrane są bardzo indywidualnie pod osobę ćwiczącą, jej potrzeby, możliwości. Inaczej sprawa wygląda z ćwiczeniami z filmików online. Każdy film to oddzielny trening dla ogółu. Owszem może być skierowany dla osób z na przykład otyłością ale dalej będzie to trening nie pod osobę indywidualnie. To bardzo duża różnica.

Technika. Podczas treningów personalnych bardzo dużą uwagę skupiam na technice ćwiczeń. Poprawne wykonanie ćwiczenia, ustawnie i napięcie ciała to podstawa. Technike trzeba korygować na bieżąco i w razie potrzeby od razu reagować. Inaczej sprawa wygląda przy wykonaniu ćwiczeń online z filmików. Po drugiej stronie telewizora czy komputera nikt nie nauczy nas techniki nie skoryguje złego ustawienia ciała. To prosta droga to złych nawyków ruchowych a nawet kontuzji.

Motywacja. Bardzo ważna funkcja ćwiczenia z trenerem personalnym. Motywacja podczas treningów, motywacja na codzień. Motywacja w walce o lepszą sylwetkę. Samo umówienie się na trening to już jest wielka motywacja. Korzystając z filmików online tej motywacji nie mamy, nikt nas nie pilnuje nie dopinguje łatwiej jest oszukiwać.

Zainteresował Cię tekst ćwiczenia z trenerem personalnym co je odróżnia od ćwiczeń w domu z filmików online? Sprawdź mojego bloga, znajdziesz tam:

Przypominam, że pracuje jako trener personalny w mieście WarszawaTreningi personalne prowadzę w okolicach:

Twój trener personalny Michał