Wiele osób zastanawia się:

Jaka jest cena trenera personalnego Warszawa?

Oraz co składa się na cenę treningu personalnego. Dlatego dziś dowiemy się więcej o treningach personalnych w mieście stołecznym Warszawa. Ale na początek przypomnijmy sobie…

Cena trenera personalnego Warszawa – czym jest sam trening personalny?

Warszawa na swoim terenie posiada wiele siłowni oferujących trening personalny. Ale zanim poznamy jaka jest cena trenera personalnego w mieście Warszawa warto zapoznać się z tym czym jest trening personalny.
Jest to nic innego jak ścisła współpraca pomiędzy trenerem osobistym, a podopiecznym. Dobry trening personalny charakteryzuje się :

 • wyłącznością na linii trener – podopieczny
  Trening personalny odbywa się zazwyczaj na płaszczyźnie trener osobisty – podopieczny. Nie w większej grupie. Dzięki temu trener osobisty jest skupiony tylko i wyłącznie na podopiecznym. Kontroluje technikę wykonywania ćwiczeń, postawę, motywuje oraz dba o bezpieczeństwo.
 • wyborem czasu – kiedy odbędzie się trening personalny?
  Pora odbywania treningu personalnego zależy w dużej mierze od podopiecznego, i jego możliwości czasowych. Nie jest uzależniony od grafiku klubu fitness.
 • dostępnością dla wszystkich
  Trening personalny jest dla każdego zarówno dla osób zaawansowanych, jak i tych które dopiero rozpoczynają przygodę z siłownią.
 • indywidualnym podejściem
  Intensywność treningu personalnego jest „skrojona na miarę ” podopiecznego, jego celu i możliwości. W odróżnieniu do zajęć grupowych gdzie intensywność jest dobrana pod grupę osób.
 • wyborem miejsca
  Trening personalny nie musi odbywać się na siłowni. Jeśli jest taka potrzeba trener może zorganizować trening personalny na zewnątrz bądź w domu podopiecznego. Moja oferta również obejmuje treningi personalne w domu na terenie miasta Warszawa.
 • prowadzeniem żywieniowym
  Trener osobisty prócz prowadzenia z podopiecznym treningów personalnych pomaga mu także w kwestiach żywieniowych. Doradza z jakich produktów korzystać i w jakich ilościach a z jakich zrezygnować. Zobacz, moje przepisy: owsiane ciastkaowsiane racuchynadziewane papryczki czy też fit majonez
 • dostępnością
  W odróżnieniu do instruktora zajęć grupowych który jest dostępny tylko podczas zajęć, trener personalny jest do dyspozycji podopiecznego cały czas. W każdej chwili można się z nim skontaktować i poradzić.
 • monitorowaniem postępów
  Dobry trener personalny monitoruje postępy podopiecznego. Sprawdza czy dany plan treningowy przynosi efekty i reaguje na bieżąco jeśli jest taka potrzeba.

Sprawdź jak znaleźć trenera personalnego!

 • nauką świadomych wyborów
  Dobry trener personalny potrafi nauczyć podopiecznego świadomych wyborów między innymi zakupów czy dań w restauracji.
 • budowaniem świadomości ruchowej podopiecznego
  Trener personalny ma za zadanie nauczyć podopiecznego odczytu sygnałów ze swojego ciała oraz funkcji mięśni.

Cena trenera personalnego Warszawa – co wchodzi w jej skład

Pamiętać musimy, że trener personalny podczas treningu jest tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji. Prócz zalet treningu personalnego które już poznaliśmy pora poznać co wchodzi w skład ceny za trening personalny.
Prócz takich rzeczy jak rozpisanie planu treningowego czy żywieniowego trener personalny posiada wiele innych zalet. Przede wszystkim jest to aspekt psychologiczny. Wielu moich podopiecznych gdyby nie współpraca ze mną nigdy nie przyszło by na siłownię. Wspólna praca z trenerem personalnym łamie bariery strachu i wstydu na siłowni. Dzięki wspólnym treningom personalnym z trenerem osobistym podopieczny pokonuje kolejne bariery i zdobywa cele co wzmacnia jego motywację oraz samopoczucie. Wspólny trening pozwala także zapomnieć o problemach dnia codziennego co ma wręcz terapeutyczny i pro zdrowotny aspekt.
Cena trenera personalnego w mieście Warszawa wacha się między 50 a 200 zł. Na cenę treningu personalnego mają wpływ takie czynniki:

 • Miejsce odbywania treningów personalnych
  Cena za trening personalny uzależniona jest od standardu siłowni oraz jej lokalizacji. Warszawa posiada wiele klubów fitness, począwszy do skromnych osiedlowych siłowni (gdzie cena za trening personalny to koszt ok 60 zł) poprzez kluby sieciowe typu Zdrofit Galeria Młociny, Zdrofit Przy Agorze czy Fitness Club S4, (gdzie cena za trening personalny wacha się od 120 do 200 zł) na klubach premium kończąc np Holmes Place (gdzie koszt treningu personalnego to ok. 250 zł). Są też trenerzy którzy prowadzą zajęcia w swoich studiach. Do tej grupy właśnie zaliczam się ja. Cena za trening personalny w studiu zaczyna się średnio od 120 zł a kończy na 200. Koszta treningu personalnego w domu podopiecznego to czasem koszt rzędu 200 zł.
 • Doświadczenia trenera personalnego
  Cena za trening personalny uzależniona jest również od wiedzy i doświadczenia trenera personalnego. Warszawa tak jak wiele dużych miast charakteryzuje się zasadą, że czym bardziej doświadczony trener personalny tym stawka rośnie. Dobry trener personalny powinien non stop się dokształcać. Co to oznacza? Sprawdź w artykule szkolenia dla trenerów.
 • zasady współpracy na linii trener personalny – siłownia
  Cena trenera personalnego w mieście Warszawa uzależniona jest również od tego na jakiej zasadzie pracuje dany trener personalny. Inną stawkę za prowadzenie treningów personalnych ma trener zatrudniony w danym klubie zaś inną cenę za trening personalny trener osobisty z zewnątrz opłacający miesięczny ryczałt za korzystanie z infrastruktury klubu. W innej sytuacji jest też trener personalny prowadzący treningi w swoim studiu treningowym.
cena trenera personalnego warszawa

Cena trenera peronalnego Warszawa – porównanie z innymi miastami

Jak wypada Warszawa w temacie ceny trenera personalnego w porównaniu do innych miast? Takie miasta jak Warszawa czy Kraków posiadają podobną uogólnioną cenę za trening personalny (ok 140 zł) Podobnie inne miasta powyżej miliona mieszkańców. Odstają zaś w tym zestawieniu mniejsze miasta takie jak Zielona Góra czy Lublin gdzie cena trenera personalnego to ok 100 zł.

Cena trenera personalnego Warszawa, czy naprawde jest drogo?

Podczas pracy jako trener personalny często spotykam się z opiniami że oferta ta jest droga. Cena za usługi trenera personalnego w mieście Warszawa nie różni się wiele kosztami od usług takich jak wizyta u psychologa, masażysty czy fizjoterapeuty. Pamiętać musimy, że zawód trenera personalnego podobnie jak lekarza niesie za sobą obowiązek regularnego podnoszenia kompetencji oraz wiedzy. Dobry trener personalny musi ciągle się kształcić by być na bieżąco z najnowszymi trendami oraz metodykami ćwiczeń. Tu także wchodzą w grę aspekty pro zdrowotne oraz terapeutyczne. Jeśli chodzi o cenę treningów personalnych w studiach których jest coraz więcej na cenę składają się także opłaty utrzymania lokalu.

Cena trenera personalnego Warszawa – podsumowanie

Cena trenera personalnego w mieście Warszawa uzależniona jest od kilku czynników. Inną cenę za trening personalny spotkamy w osiedlowej siłowni u niedoświadczonego trenera a znacznie wyższą u znanego trenera personalnego w klubie premium w centrum Warszawy. Pamiętać musimy, że nie zawsze cena idzie z jakością. Nie raz spotkałem trenerów personalnych którzy cenili się nisko a ich kompetencje były na naprawdę wysokim poziomie.

Jestem trenerem personalnym od 2013 roku, przeszedłem wiele szkoleń z tematyki żywienia, treningu oraz fizjoterapii. Jestem absolwentem Polskiej Akademii Sportu. Koszt jednego treningu personalnego ze mną to 140 zł, zaś pakietu pięciu to 650 zł, dziesięciu 1200 zł. Treningi personalne prowadzę w studiu treningu personalnego Centrum treningu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Koniecznie sprawdź inne materiały z mojego bloga jak na przykład:


A jeżeli to właśnie ze mną chcesz rozpocząć przygodę z treningami personalnymi zapraszam do kontaktu bądź na mojego instagrama. Przypominam, że treningi personalne prowadzę w mieście stołecznym Warszawa, a dokładniej w studiu treningu personalnego Centrum treningu. Na treningi personalne zapraszam mieszkańców okolic:

 • Warszawa Bielany
 • Łomianki
 • Warszawa Targówek
 • Młociny
 • Warszawa Żoliborz
 • Chomiczówka

Twój trener personalny Michał.